› policja
13:00 / 14.11.2016

Jakub Pawłowski odnaleziony! Policjanci odwołują poszukiwania aktualizacja

Jakub Pawłowski odnaleziony! Policjanci odwołują poszukiwania aktualizacja

Zaginiony 33 – leni elblążanin odnalazł się. Policjantom pomógł czytelnik elbląskich portali.

Cztery dni policjanci poszukiwali 33 - letniego Jakuba Pawłowskiego. 9 listopada wyszedł z domu, a rodzina nie wiedziała gdzie się udał. W mediach ukazały się ogłoszenia ze zdjęciem. Rodzina również brała udział w poszukiwaniach.

Policjanci sprawdzali wytypowane miejsca pobytu, nie tylko w Elblągu, ale na terenie województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

- Sprawdzaliśmy także miejski monitoring – wyjaśnia Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego elbląskiej policji. - Mężczyznę zobaczyliśmy na Starym Mieście. Jednak nie udało się go tam odnaleźć.

Dziś rano z policjantami skontaktował się ojciec zaginionego. Otrzymał informację od mężczyzny, który widział poszukiwanego na ulicy Gałczyńskiego. Rozpoznał Jakuba Pawłowskiego ze zdjęcia zamieszczonego na jednym z elbląskich portali.

- Informacja okazała się prawdziwa – mówi Jakub Sawicki. - O godz. 8.30 poszukiwany został odnaleziony. Był w dobrym stanie, nie wymagał hospitalizacji. Przyczyną były sprawy rodzinne.

W akcję zaangażowali się nie tylko najbliżsi i policja, ale także inne służby mundurowe oraz elblążanie.

- Jestem pod wrażeniem ile osób nam pomagało – stwierdza Sawicki. - Sam odbierałem telefony od ludzi, którzy pytali o szczegóły, by pomóc w poszukiwaniach.

Jakub Sawicki podkreśla, że zawsze nie tylko w poszukiwaniach zaginionych ważna jest współpraca policji ze społeczeństwem.

- Pomoc mieszkańców trudno przecenić – mówi Jakub Sawicki. - Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc w odnalezieniu poszukiwanego.

Policjanci odwołują poszukiwania Jakuba Pawłowskiego. Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony dzisiaj, o godzinie 8.30, na ulicy Gałczyńskiego w Elblągu.

Oprócz funkcjonariuszy w poszukiwania była zaangażowana rodzina i przyjaciele Jakuba. Dziękujemy za wszystkie sygnały, które do nas napływały.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%