› bieżące
21:12 / 28.06.2013

Jan Tomaszewski: Dość partyjnictwa i kolesiostwa w Elblągu

Jan Tomaszewski: Dość partyjnictwa i kolesiostwa w Elblągu

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Dziś na stadionie przy ulicy Skrzydlatej doszło do wymiany atrybutów klubowych. Podczas konferencji prasowej Jerzy Wilk przekazał Janowi Tomaszewskiemu szalik Olimpii Elbląg. Tomaszewski Wilkowi – koszulkę z numerem 1. - Koszula ta zobowiązuje, by Jerzy Wilk stanął na czele zespołów nie tylko sportowych, ale przede wszystkim na czele mieszkańców Elbląga - mówił Tomaszewski.

- Na nasze zaproszenie przyjechał człowiek, który zatrzymał kiedyś Anglię – ( - o nie, nie prawda – komentuje z uśmiechem Tomaszewski). – Mamy nadzieję, że zatrzyma w Elblągu Platformę – dodaje Wilk. Jeżeli chodzi o sport w Elblągu uważam, że wszystkie kluby w naszym mieście, powinny otrzymywać wsparcie z budżetu miasta – ale na sport młodzieżowy. Rolą miasta jest to, żeby utrzymywać obiekty sportowe. Sport jest najtańszą promocją miasta. Elbląg może się rozwijać dzięki temu, że będziemy mieli jedną dobrą drużynę  w piłce nożnej, która będzie osławiała nasze miasto. Cieszę się, że dochodzi do łączenia klubów – komentuje Jerzy Wilk.

Jak zapowiada Jerzy Wilk, po objęciu władzy w Elblągu zamierza zająć się sprawą Portu Elbląskiego i przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Kandydat na prezydenta planuje wprowadzenie niższych czynszów o 20 %, niższych cen biletów komunikacji miejskiej, uporządkowanie bieżących inwestycji, a także restrukturyzację Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Mam nadzieję, że od poniedziałku Jerzy Wilk nie dopuści do partyjniactwa i kolesiostwa, które do tej pory w Elblągu było. Gratuluję, że doprowadziliście nie tylko do referendum, ale wyborów. Kiedy Jarosław Kaczyński powiedział w Elblągu o przekopaniu Mierzei – na drugi dzień spotkał się z nieprawdopodobną krytyką Tuska. Przypominam, że Elżbieta Gelert 6 lat temu również mówiła o konieczności przekopania Mierzei, a kiedy została posłanką głosowała przeciwko tej inicjatywie – dodaje Jan Tomaszewski.

Stworzenie silnego klubu pierwszoligowego w Elblągu jest calem władz miasta.  Jak wskazuje Jerzy Wilk silna drużyna piłki nożnej przyczyni się do pozyskania nowych inwestorów, a przede wszystkim będzie promować sport w Elblągu.

- Kluby Olimpia i Olimpia 2004 łączą się. Najwięcej na tym może zyskać młodzież. To będzie duży klub, szacujemy 500-600 dzieci trenujących w nim. Wielokrotnie rozmawiałem z Jerzym Wilkiem na temat przyszłości klubu. Liczymy na wsparcie finansowe i rozwój tej drużyny – mówi Jacek Perliński, radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jerzy Wilk podsumowując spotkanie podkreślił, że elblążanie powinni być dumni z tego, że udało im się zwrócić uwagę całej Polski  na problemy miasta.

- W ostatnich latach o Elblągu nikt nie mówił. Dziś nasze miasto jest na scenie politycznej. To powód do zadowolenia – dodaje kandydat na prezydenta. 

5
2
oceń tekst 7 głosów 71%

Zdjęcia ilość zdjęć 16