› bieżące
12:39 / 22.07.2013

Janusz Hajdukowski drugim wiceprezydentem

Janusz Hajdukowski drugim wiceprezydentem

fot. Konrad Kosacz

Zaskoczenia nie było. Drugim wiceprezydentem miasta został dziś Janusz Hajdukowski. Jak informuje prezydent Jerzy Wilk – jego zastępca zajmie się w Urzędzie Miejskim sprawami związanymi z gospodarką komunalną, inwestycjami, ochroną środowiska, spółkami miejskimi oraz drogami.

Janusz Hajdukowski był typowany na zastępcę prezydenta zaraz po objęciu urzędu przez Jerzego Wilka. Musiał jedna uporządkować sprawy związane ze swoją działalnością zawodową. Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, złożył już rezygnację z funkcji prezesa firmy Zarząd Budynków Mieszkalnych w Elblągu. Janusz Hajdukowski będzie w Ratuszu odpowiedzialny m.in. za gospodarkę komunalną, inwestycje, drogi, ochronę środowiska, spółki miejskie.

– Wierzę, że Janusz Hajdukowski poradzi sobie z tymi zdaniami. Od 20 lat zajmuje się bowiem gospodarką komunalną. Cieszę się, że będziemy teraz pracowali w trzyosobowym zespole. To pomoże nam przeprowadzić reorganizację Urzędu Miejskiego oraz zmienić organizację pracy. Mam nadzieję, że uporamy się z tym do końca sierpnia br. – informuje prezydent.

Przy okazji Jerzy Wilk zaznaczył, że nie będzie się to wiązało z redukcją zatrudnienia w Magistracie. Jednak niektórzy urzędnicy mogą spodziewać się przesunięć do innych departamentów.

- Wszyscy dobrze wiemy, że są takie referaty, że pracy jest więcej niż pracowników. Są też takie, gdzie tej pracy dużo nie ma. Dlatego po to przeprowadzamy teraz analizę struktury zatrudnienia, aby uzupełnić te luki – mówi prezydent Wilk.

Janusz Hajdukowski unikał dziś odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania dziennikarzy. Wskazał jedynie, że będzie chciał skorygować program mieszkaniowy miasta oraz „dopasować go do obecnej sytuacji w mieście i w Polsce”.

Sprawą, z którą musi także zmierzyć się nowy wiceprezydent, to reorganizacja Zarządu Budynków Komunalnych oraz wyłonienie nowego dyrektora ZBK. Dotychczasowa dyrektor – Agnieszka Kozoń złożyła bowiem rezygnację z zajmowanego stanowiska z dniem 31 lipca br.

Janusz Hajdukowski będzie musiał również złożyć rezygnację z mandatu radnego miejskiego. W jego miejsce do Rady Miasta wejdzie Joanna Grykiel-Figielska.

5
4
oceń tekst 9 głosów 56%