› zapowiedzi
13:18 / 04.02.2013

Jarmark Sztuki Ludowej - CSE Światowid czeka na zgłoszenia

Jarmark Sztuki Ludowej - CSE Światowid czeka na zgłoszenia

Przed  świętami wielkanocnymi, tradycyjnie już, w „Światowidzie”, odbędzie się  Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej. Do zaprezentowania swoich wyrobów zapraszamy twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne, zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej.

W sobotę, 23 marca w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, odbędzie się Pogrzeb Żuru i Śledzia. Wielkanoc 2013, w ramach którego zostanie zorganizowany m.in. Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej. Do udziału w Jarmarku zachęcamy twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej.

- Prezentowane przedmioty i wyroby powinny nawiązywać do tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, nie będzie u nas miejsca na produkcję masową – mówią organizatorzy Jarmarku. - Preferowanymi wyrobami są: ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna,  pamiątkarstwo itp. oraz produkty żywności naturalnej i tradycyjnej.

Udział w Jarmarku jest bezpłatny (ewentualna opłata dotyczy jedynie dostępu do prądu).  Zgłoszenia przyjmowane są do 11 marca 2013 r. W razie potrzeby termin przyjmowania zgłoszeń zostanie wydłużony. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne w siedzibie CSE „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu oraz na stronie internetowej: www.swiatowid.elblag.pl.

Koordynatorem Jarmarku i osobą udzielającą informacji jest Agnieszka Tkaczuk,

CSE Światowid, Pl. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg,

tel. 55 611 20 59, fax. 611 20 60,  

e-mail: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl 

(źródło: CSE Światowid)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%