› bieżące
08:02 / 21.07.2013

Jarosław Kaczyński przyjedzie na oficjalne otwarcie nabrzeża

Jarosław Kaczyński przyjedzie na oficjalne otwarcie nabrzeża

fot. Konrad Kosacz

Lider Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński ma być obecny podczas oficjalnego otwarcia wyremontowanego nabrzeża Bulwaru Zygmunta Augusta. To pierwsza inwestycja, którą będzie oficjalnie oddawał do użytku nowy prezydent miasta Jerzy Wilk.

Na 25 lipca br. planowana jest uroczystość oficjalnego oddania do użytku tej inwestycji. Obecny będzie prezydent Jerzy Wilk. Swój przyjazd zapowiedział także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Warto jednak pamiętać o tym, że budowa zaczęła się jeszcze za prezydentury Henryka Słoniny, a kontynuował ją prezydent Grzegorz Nowaczyk. Czy byli dwaj prezydenci również zostaną zaproszeni? Tego nie wiadomo.

Bulwar Zygmunta Augusta nad rzeką Elbląg jest już oddany do użytku mieszkańców i turystów. Nabrzeże jest przygotowane do cumowania statków i jachtów, które mogą wpływać do tej części Portu Morskiego w rejonie Starego Miasta. Wschodni brzeg rzeki jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku, dlatego elblążanie z widoczną radością przyjęli ukończenie inwestycji, która trwała ponad 2 lata.

Bulwar jest zmodernizowany na długości ponad 200 metrów, łączy dwa zrekonstruowane mosty zwodzone nad rzeką Elbląg. Cała inwestycja kosztowała 40 milionów złotych, 3/4 kosztów pokryła Unia Europejska.

7
12
oceń tekst 19 głosów 37%

Zdjęcia ilość zdjęć 21