› bieżące
14:10 / 24.07.2013

Jarosław Kaczyński zaproszony na otwarcie Bulwaru

Jarosław Kaczyński zaproszony na otwarcie Bulwaru

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Z uroków wyremontowanego Bulwaru Zygmunta Augusta mogą już od kilku dni korzystać mieszkańcy naszego miasta. Do nabrzeża przypływają już też pierwsze jachty. Nowy Bulwar nie został jednak jeszcze oficjalnie otwarty, ale nastąpi to za niecałą dobę. Na jutro bowiem zaplanowana jest uroczystość oficjalnego oddania tej inwestycji do użytku. Weźmie w niej udział Jerzy Wilk i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Elblążanie z radością przyjęli ukończenie tej inwestycji, która trwała dobrze ponad dwa lata. Warto pamiętać, że rozpoczęła się jeszcze w trakcie trwania prezydentury Henryka Słoniny i była kontynuowana przez odwołanego w kwietniu Grzegorza Nowaczyka. Nie wiadomo jednak czy obaj panowie otrzymali zaproszenie na jutrzejszą uroczystość.

W trakcie otwarcia przewidziany jest pokaz funkcjonowania zwodzonych mostów i ratownictwa medycznego. Urząd Miejski zapowiedział także konferencję prasową, na której oprócz prezydenta Elbląga będą obecni m.in. inżynier kontraktu i wykonawcy inwestycji. O godzinie 14 w Urzędzie Miejskim dojdzie do spotkania Jerzego Wilka z Jarosławem Kaczyńskim. Półtorej godziny później na Moście Górnym prezes Kaczyński spotka się z dziennikarzami.

Bulwar jest zmodernizowany na długości ponad 200 metrów, łączy dwa zrekonstruowane mosty zwodzone nad rzeką Elbląg. Cała inwestycja kosztowała 40 milionów złotych, 3/4 kosztów pokryła Unia Europejska.

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 21