› bieżące
13:12 / 18.05.2016

Jasny blond popielaty. Zobacz, czy popielaty kolor włosów będzie do Ciebie pasował i wybierz odpowiednią farbę do włosów!

Jasny blond popielaty. Zobacz, czy popielaty kolor włosów będzie do Ciebie pasował i wybierz odpowiednią farbę do włosów!

Jasny blond popielaty to kolor włosów, na który w ostatnich latach decyduje się coraz większa ilość kobiet na całym świecie. Doskonale podkreśla on nie tylko atuty urody naturalnych blondynek, ale też pozwala osiągnąć ciekawy kontrast na twarzach szatynek lub brunetek. Prawda jest jednak taka, że popielate włosy w bardzo jasnym odcieniu nie będą pasować każdej kobiecie, dlatego przed koloryzacją należy nabrać 100% pewności, że popielaty blond będzie idealnie współgrał z naszą urodą. Podpowiadamy zatem, co wziąć pod uwagę przy farbowaniu włosów na popielaty blond i jaką farbę do włosów zastosować, by otrzymać optymalne rezultaty!

Jasny popielaty blond dla skandynawskiej urody

Naturalne jest to, że w bardzo jasnym popielatym blondzie, najlepiej będą wyglądały panie, które posiadają skandynawską urodę - to znaczy bardzo jasną karnację, blond brwi, a także szary lub niebieski kolor oczu. Taki kolor włosów doskonale podkreśli wyjątkowo delikatne rysy twarzy, a tym samym dziewczęcy urok. Warto jednak zaznaczyć, że blondynki o ciemniejszej urodzie (piwne oczy, brązowe brwi i bardziej opalona karnacja) będą wyglądać w jasnym popielatym blondzie mało naturalnie, dlatego powinny one stawiać raczej na średni lub ciemny popielaty blond - to znaczy bardziej miodowy lub wpadający w jasny brąz kolor włosów.

Kolor włosów popielaty blond u brunetek i szatynek!

Współcześnie mamy do czynienia z trendami w koloryzacji, które z jednej strony nakazują dobór koloru włosów idealnie dopasowanego do naturalnych elementów naszej urody, z drugiej zaś strony zezwalają na stosowanie takich kolorów farb do włosów, które pozwolą otrzymać ciekawy (ale nie przesadzony kontrast) na twarzy. W związku z tym na jasny popielaty blond decydują się już nie tylko naturalne blondynki, ale też szatynki i brunetki, które posiadają nieco ciemniejszą oprawę oczu.

Jasny popielaty blond nie powinien jednak znajdować się na włosach tych brunetek lub szatynek, które przy ciemnych oczach i brwiach posiadają też ciemną lub oliwkową cerę - w takim przypadku efekt końcowy może wyglądać nieco sztucznie. Brunetki i szatynki bardzo chętnie wykorzystują popielaty blond również do koloryzacji w stylu ombre blond - w ten sposób uzyskują one bardzo ciekawy efekt przejścia z ciemnego koloru włosów u nasady do bardzo rozjaśnionych końcówek blond w popielatym odcieniu.

Popielaty blond - zimny kolor włosów

Warto zaznaczyć, że popielaty blond należy do palety zimnych odcieni blondu, w związku z czym będzie pasował przede wszystkim do kobiet, które posiadają cerę w chłodnej tonacji kolorystycznej - z wyraźnym różowym, szarawym lub nawet niebieskawym kolorytem. Zdecydowanie powinny go unikać natomiast kobiety, które posiadają opaloną lub po prostu ciepłą karnację - w takim przypadku możemy spowodować na twarzy zbyt duży kontrast i sprawić, że całość nie będzie ze sobą dobrze współgrała.

Farba do włosów popielaty blond

  • Decydując się na popielate włosy, bardzo dużo uwagi musimy poświęcić na wybór odpowiedniej farby do włosów oraz przeprowadzenie koloryzacji w taki sposób, by otrzymać jak najlepsze rezultaty.
  • Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na farbę jasny blond popielaty Garnier z gamy Olia, która pozwoli nam osiągnąć zimny, ale jednocześnie intensywny kolor popielatego blondu. Trzeba zaznaczyć, że jest to farba do włosów bez amoniaku, jednak jej skład został wzbogacony odżywczymi olejkami, które pielęgnują włosy podczas koloryzacji i usprawniają cały proces wnikania koloru w głębokie struktury włosów.
  • Farba do włosów Garnier Olia sprawdzi się przede wszystkim u naturalnych blondynek, a także jasnych szatynek, które chcą skutecznie rozjaśnić włosy, a przy tym osiągnąć naturalne efekty koloryzacji.
  • Brunetki oraz ciemniejsze szatynki, chcące przejść na jasny popielaty blond, prawdopodobnie będą musiały skorzystać z pomocy rozjaśniacza oraz profesjonalnego fryzjera - ciemne włosy bardzo ciężko przyjmują jasny barwnik z farby, dlatego w tym przypadku wymagane jest uprzednie wykonanie specjalistycznego zabiegu dekoloryzacji włosów.
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%