› zapowiedzi
11:24 / 05.03.2013

Jazda na orientację elbląskimi ulicami. 9 marca rusza 33. edycja Alleycata.

Jazda na orientację elbląskimi ulicami. 9 marca rusza 33. edycja Alleycata.

XXXIII edycja Elbląskiego Alleycata, czyli jazda na orientację po Elblągu odbędzie się 9 marca. Wszystkich miłośników rowerowej jazdy zapraszamy do zapisów.

Regulamin:

Celem imprezy jest możliwość rowerowej zabawy połączonej ze sprawdzeniem znajomości topografii miasta oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu. W zawodach biorą udział osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.

Impreza jest ubezpieczona w zakresie NNW przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia. Partnerem cateringowym Elbląskiego Alleycata jest Restauracja Myśliwska w Elblągu www.mysliwska.elblag.pl.

Zawody odbywają się na terenie Elbląga przy nieograniczonym ruchu drogowym. Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na adres e-mail: marek.kamm@umelblag.pl lub osobiście w pokoju 5 Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego ul. Czerwonego Krzyża 2. W przypadku zgłoszenia drogą e-mail podajemy w tytule zgłoszenia "ELBLĄSKI ALLEYCAT " oraz: imię, nazwisko i rok urodzenia. Można też podać pseudonim, który będzie umieszczony na szprychówce. W przypadku niepodania pseudonimu na szprychówce będzie umieszczone imię i nazwisko. Potwierdzeniem udziału w imprezie będzie zwrotny e-mail od organizatora z nadanym numerem startowym.

Termin zapisów upływa 6 marca 2013 r. o godzinie 8.00. Po zakończeniu zapisów zostanie ogłoszona lista startowa na elbląskim forum rowerowym www.rowerowe.elblag.pl oraz na stronie www.elblag.eu.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy z zapisanych uczestników otrzyma mapę Elbląga z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, pamiątkową szprychówkę oraz kartę kontrolną.

Sponsorami Elbląskiego Alleycata są:
– Firma Ubezpieczeniowa Ergo Hestia
– Restauracja Myśliwska w Elblągu
– Firma Cukiernicza ,,Wolność’’ w Elblągu
– Urząd Miejski w Elblągu
– Salon ,,Komputronik’’ w Elblągu na ul. Rybackiej 32A

Na mecie zawodów wśród obecnych uczestników zostaną rozlosowane za pomocą szprychówek 3 nagrody główne w postaci: • Jednego zaproszenia na obiad lub kolację w Restauracji Myśliwska w Elblągu, ul. Marymoncka 6 o wartości 100 zł do wykorzystania w terminie do 30.04.2013 r. • Dwóch zapięć rowerowych typu U-Lock . • Trzech pamięci przenośnych USB typu ,,pendrive''.

Losowanie odbędzie się wśród zawodników obecnych na mecie o godzinie 14.30.

Na mecie w Restauracji Myśliwska dla wszystkich uczestników i kibiców będzie czekała myśliwska grochówka.

Kolejność zdobywania punktów kontrolnych jest dowolna (scorelauf). Podstawową zasadą jest znalezienie WSZYSTKICH punktów kontrolnych i ich opisanie na karcie. Przyjazd na metę z ominięciem chociażby jednego punktu kontrolnego skutkuje dyskwalifikacją zawodnika i nieklasyfikowaniem go.

Start na trasę 9 marca 2013 r. o godzinie 12.00 z Placu Słowiańskiego. Uczestnicy startują na wyraźny sygnał organizatora!

Zwycięzcą Alleycata zostanie ta osoba, która poprawnie opisze WSZYSTKIE punkty kontrolne i najszybciej dotrze na metę, a kartę kontrolną wręczy sędziemu do ręki na mecie w Restauracji Myśliwska, ul. Marymoncka 6. Kolejne miejsca będą przydzielane według zasady podanej powyżej, czyli ilość poprawnych odpowiedzi i czas przejazdu. Pomiar czasu jest dokonywany przez organizatora zegarkiem ręcznym.

Proszę pamiętać o posiadaniu długopisu. Długość trasy Alleycata to około 15 km.

Nieznajomość niniejszego regulaminu nie stanowi podstawy do złożenia protestu, ani nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania.

Organizatorem imprezy jest Prezydent Miasta Elbląg we współpracy z firmą Ergo Hestia.
Wszelkie wątpliwości, skargi, wnioski i zażalenia rozstrzyga ostatecznie organizator w dniu imprezy.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez podawania przyczyn.

Urząd Miejski

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%