› bieżące
09:50 / 21.08.2017

Jechał w Elblągu 112 kilometrów na godzinę. Stracił prawo jazdy na kwartał

Jechał w Elblągu 112 kilometrów na godzinę.  Stracił prawo jazdy na kwartał

Elbląscy policjanci w ciągu weekendu uczestniczyli w  158 interwencjach. W ich trakcie wylegitymowano 425 osób. Funkcjonariusze z prewencji skontrolowali 35 pojazdów, a także przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego 19 nietrzeźwych. Z kolei policjanci ruchu drogowego takich kontroli przeprowadzili 237. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców. Był jeden wypadek drogowy i 16 kolizji.

W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy, który wczoraj (20 sierpnia) około godziny 21. na ulicy Jana Pawła II rozpędził swojego fiata Punto do 112 km/h. został ukarany mandatem 500 złotowym i na trzy miesiące stracił prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 4 kierujących w stanie nietrzeźwości. Rekordzista weekendu jechał opel vectrą i miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go w sobotę przy ul. Fabrycznej w Elblągu. Za jazdę autem na podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Dodatkowo sąd wydaje takiej osobie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego naruszenie rodzi dodatkowe konsekwencje prawne.

Policjanci obsługiwali także wypadek drogowy w Elblągu przy ulicy Wyspiańskiego. Doszło do niego w również w minioną sobotę. 41-letnia kobieta jadąca oplem signum potrąciła 6-letnią dziewczynkę, która ze złamaniem nogi trafiła do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Przez długi weekend było 16 kolizji - mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%