› bieżące
09:23 / 30.01.2014

Jego cały świat to 300-letnie skrzypce….

Jego cały świat to 300-letnie skrzypce….

fot. nadesłane

Podczas Koncertu Walentynkowego elbląscy kameraliści wystąpią z jednym z najzdolniejszych, młodych skrzypków na świecie – Erzhanem Kulibaevem.  Kazach gra na niezwykłym, zabytkowym instrumencie Antonio Stradivariego „Rode” z 1722 r.


Ten charyzmatyczny wirtuoz skrzypiec koncertował w renomowanych salach wielu krajów Europy i Azji. Współpracował m.in. z Maximem Vengerovem. Jego umiejętności doceniają melomani, krytycy i jurorzy międzynarodowych konkursów skrzypcowych, którzy w ten sposób wypowiadają się o Kulibaevie:
- Ach, jak ten Erzhan Kulibaev kocha muzykować. Mówił do mnie jego Stradivarius „Rode” wyraźnie, przekonywująco i wesoło, porywał do tańca – i nic na to nie można było poradzić. Kulibaev jest doskonałym muzykiem i wiele będzie jeszcze miał do powiedzenia, nie tylko w interpretacjach muzyki Mozarta.  
- Na swych skrzypcach gra dźwiękiem pełnym, ciepłym i romantycznym. Śpiewność jego gry ujmuje i chwyta za serce – widać, że granie sprawia mu przyjemność. 

Próbka umiejętności skrzypka dostępna pod linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=yOsWYYVvxVw#t=83

Dla wszystkich zakochanych i nie tylko, a także na potwierdzenie swojego talentu Kulibaev wykona w Bibliotece Elbląskiej fascynujące Cztery Pory Roku A. Piazzolli. Za pulpitem dyrygenckim stanie Anna Duczmal-Mróz.


14.02.2014 r., godz. 19:00, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida Sala „U św. Ducha”. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy – ilość biletów ograniczona!) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25, p. nr 29, IV piętro. Czynne pn.-pt. w godz.  8:00-16:00, wt. i czw. 8:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna na stronie: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o., Greengrow Sp. z.o.o.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%