› polityka
17:18 / 02.10.2015

Jerzy Buzek spotkał się z elbląskimi przedsiębiorcami. Mówił również o przekopie Mierzei

Jerzy Buzek spotkał się z elbląskimi przedsiębiorcami. Mówił również o przekopie Mierzei

fot. Mateusz Milanowski

Wcześniej Bronisław Komorowski, dziś profesor Jerzy Buzek – tak w skrócie można opisać ostatnie działania Marszałka Jacka Protasa, który zaprasza do Elbląga, w ramach kampanii wyborczej, znane osobistości. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego spotkał się w Hotelu Elbląg z elbląskimi przedsiębiorcami. Mówił również o przekopie Mierzei Wiślanej.

- Gdyby mnie ktoś dziś zapytał o to, czy jestem za przekopem Mierzei, odpowiadam: tak, jestem. Elbląg nie może bez tego rozwijać się jako port, połączony z całą siecią dróg wodnych w Europie – mówił prof. Jerzy Buzek.

Buzek zaznaczył, że wie o ekologicznych skutkach takiego przekopu, jednakże zaznaczył, że, podobnie jak Kanał pomiędzy Renem a Dunajem, może to być inwestycja opłacalna ekonomicznie, ale i również atrakcja turystyczna.

Na spotkaniu z przedsiębiorcami apelował natomiast o rozsądek. Zauważył, że wiele firm pobrało już dofinansowania unijne, ale nie zaplanowało swojej działalności na 5-10 lat do przodu. Takie działania mogą być zgubne. W swoich osądach powoływał się na doświadczenie i fakty – wspomniał tu m.in. o Hiszpanii.

Więc jak powinni postępować przedsiębiorcy? Za cel muszą sobie postawić współpracę z uczelniami i samorządami. Duże wsparcie, również finansowe, ma zagwarantować Urząd Marszałkowski, ponieważ to właśnie tam podejmowane są decyzje o przydziale tych większych środków.

Zapraszamy serdecznie na nasz zapis LIVE całego spotkania z przedsiębiorcami. Jako jedyna redakcja nagraliśmy całe spotkanie, które jest dostępne poniżej.

1
6
oceń tekst 7 głosów 14%

Zdjęcia ilość zdjęć 19