› bieżące
15:03 / 22.03.2014

Jerzy Wcisła oficjalnym kandydatem do Parlamentu Europejskiego

Jerzy Wcisła oficjalnym kandydatem do Parlamentu Europejskiego

Podczas trwającej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej, oficjalnie potwierdzono kandydatów PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tych wyborach wystartuje również Jerzy Wcisła – dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.


- Właśnie zostałem kandydatem do Parlamentu Europejskiego. W atmosferze budowania Europy, w której jest miejsce na solidarność z Ukrainą i w budowaniu dobrobytu dla wszystkich. Ja mówiłem i kreślę cele mniej wzniosłe, ale też ważne dla Europy, Polski ale też dla Elbląga. To w Parlamencie Europejskim zapadną decyzje umożliwiające budowę kanału przez Mierzeję czy utworzenie z polskich rzek autostrad transportowych. A te dwie sprawy to źródło rozwoju Elbląga i dobrze płatnej pracy dla mieszkańców regionu nadzalewowego – pisze na swoim profilu na facebooku Jerzy Wcisła.

Wcześniej Jerzy Wcisła nakreślił swój program wyborczy, który chce realizować w Parlamencie Europejskim.

- Kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Chciałbym tam zająć się sprawą udrożnienia polskich dróg wodnych – mówi Jerzy Wcisła. - Tym tematem zajmuję się już 10 lat. Rozwój tego rodzaju transportu na drogach wodnych, to wielka szansa dla Elbląga, naszego portu oraz regionu Zalewu Wiślanego. W tym momencie Polska jest białą plamą na mapie systemu transportu wodnego, śródlądowego.

Szczególnie ważnym dla naszego miasta jest również rozwój turystyczny południowego brzegu Zalewu Wiślanego.

- Rozwój gospodarczy Zalewu Wiślanego wygeneruje dodatkowe 200 nowych miejsc pracy w transporcie i w turystyce – mówił Jerzy Wcisła. - Da również impuls do renowacji polskich dróg wodnych, które obecnie są zaniedbane. Jednak ta sytuacja może się szybko zmienić. Jeśli rząd przyjmie strategię odbudowy polskich szlaków wodnych, jest szansa na pozyskanie na to środków z Unii Europejskiej. Polski rząd musi jednak przyjąć stosowny dokument do realizacji. Cały czas jesteśmy w trakcie rozmów w różnych ministerstwach na ten temat.

Jerzy Wcisła dodaje, że rozwijający się prężnie port elbląski oraz drożne drogi wodne na Wiśle, dadzą potężny argument do jak najszybszego przystąpienia do przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Wcisła chce w Parlamencie Europejskim zająć się także rozwojem dobrych stosunków z naszymi wschodnimi sąsiadami.

- Mamy wiele sygnałów, że podobnym rozwiązaniem jak Mały Ruch Graniczny jest zainteresowana także Białoruś. Warto to rozważyć, także w kontekście polskiej mniejszości, która zamieszkuje tereny przygraniczne z Polską – dodaje Jerzy Wcisła.

 

5
13
oceń tekst 18 głosów 28%

Powiązane artykuły

Jerzy Wcisła wystartuje w wyborach do Europarlamentu

04.03.2014 komentarzy 13

Jerzy Wcisła znalazł się wśród dziesięciu kandydatów rekomendowanych przez zarządy regionalne PO w Podlaskiem i Warmińsko-Mazurskim, na...

Jerzy Wcisła w Europarlamencie chce się zająć drogami wodnymi

11.03.2014 komentarzy 7

Poprawa drożności polskich dróg wodnych oraz dobre stosunki ze wschodnimi sąsiadami Polski. Tymi sprawami chce w Parlamencie Europejskim zajmować się Jerzy...

Jerzy Wcisła rozpoczął zbieranie podpisów

02.04.2014 komentarzy 31

Kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej, Jerzy Wcisła rozpoczął dziś zbieranie podpisów wśród mieszkańców...