› polityka
00:08 / 17.09.2019

Jerzy Wcisła z poparciem PSL i SLD

Jerzy Wcisła z poparciem PSL i SLD

fot. Marcin Mongiałło

Jerzy Wcisła jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu. 16 września uzyskał oficjalne poparcie SLD i PSL, o czym zakomunikowali na konferencji prasowej, zorganizowanej przed Ratuszem Staromiejskim, liderzy tych formacji: prezydent Elbląga Witold Wróblewski (PSL), jak również Wojciech Rudnicki i Władysław Mańkut (SLD). 

Wybory do Senatu odbywają się w okręgach jednomandatowych i siłą rzeczy osoba, która będzie pełniła mandat senatora, będzie reprezentowała jednoosobowo swój okręg wyborczy. Dlatego jest dla mnie bardzo ważne, aby nie być kandydatem tylko jednego ugrupowania czy partii politycznej, ale by uzyskać jak największe poparcie polityczne czy społeczne. Dlatego zwróciłem się do przyjaciół z innych komitetów wyborczych, stronnictw politycznych, partii, aby udzielili mi popracia 

– poinformował na konferencji prasowej sam kandydat.

Uważam, że mamy dobrego kandydata do Senatu, który jest sprawdzonym senatorem, który rozumie potrzeby Elbląga, regionu

–  mówił Władysław Mańkut, który dodał, że Jerzy Wcisła jest jedynym mieszkańcem Elbląga, który kandyduje do Senatu.

Posiada wiedzę, która jest potrzebna w Senacie, w parlamencie, jest senatorem od czterech lat, wiemy, że poprzednio również pracował w samorządzie, czyli problemy samorządowe są mu znane, jest elblążaninem – prezydent Elbląga Witold Wróblewski wymienił atuty senatora, dodając, że Jerzy Wcisła jest bardzo dobrym kandydatem. Jednocześnie prezydent zakomunikował, że odda na niego swój głos.  

Wojciech Rudnicki przypomniał, ze zna Jerzego Wcisłę z pracy w samorządzie. On także zarekomendował kandydata koalicji Obywatelskiej:

Jest to najlepszy kandydat dlatego, że jest bardzo pracowity, bardzo oddany temu miastu.

Jerzy Wcisła wskazał, że w Senacie jest bardzo dużo spraw, których takie a nie inne rozstrzygnięcie ma duże znaczenie dla samorządu. Przypomniał, że jest wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej i zna sytuację wojska. Dodał, że jest przekonany, że wie, co należy zrobić, aby poprawić relacje z Rosją, a jednocześnie zwiekszyć bezpieczeństwo Polski.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 1