› raporty
12:30 / 13.07.2016

Jerzy Wcisła został zatrzymany w hotelu na Ukrainie (aktualizacja)

Jerzy Wcisła został zatrzymany w hotelu na Ukrainie (aktualizacja)

fot. facebook.pl

Senator Jerzy Wcisła (wraz z senatorem Janem Rulewskim) miał dzisiaj spotkać się w Odessie z matkami osób, które zginęły na Ukrainie podczas zamieszek z dnia 2 maja 2014 r. Na miejscu zjawiła się jednak policja, prasa, media i konsul Polski na Ukrainie, po tym jak wyjście z hotelu, w którym odbywało się spotkanie, zablokowali przedstawiciele tzw. Automajdanu.

Jak napisał na swoim facebookowym profilu senator Wcisła:

- Nie wiemy jak sytuacja się rozwinie, nie czujemy się bezpiecznie.

Mediom udało się dostać do hotelu i porozmawiać z senatorami. Także przedstawiciel OBWE (Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) miał okazję zamienić kilka słów z polskimi senatorami. Do budynku nie zostali wpuszczeni natomiast przedstawiciele organizatora spotkania IFBG (International Foundation for Better Governance).

Do hotelu wpuszczono kolejnego dziennikarza. Tym razem z belgijskiego "Mondiaal Nieuws".

Ostatecznie udało się obu polskim senatorom opuścić bezpiecznie hotel, w którym zostali uwięzieni. Po pertraktacjach z przedstawicielami mediów, konsulem i policją, członkowie Automajdanu zaprzestali dalszych działań i przestali oblegać hotel.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Jerzy Wcisła spotkał się z matkami ofiar w Odessie

15.07.2016 komentarzy 7

W minioną środę informowaliśmy o tym, że polscy senatorzy: Jerzy Wcisła oraz Jan Rulewski zostali zatrzymani w hotelu przez przedstawicieli tak zwanego...