› bieżące
07:39 / 04.06.2013

Jerzy Wilk: budowę Aquaparku trzeba wyrzucić z inwestycji miasta

Jerzy Wilk: budowę Aquaparku trzeba wyrzucić z inwestycji miasta

fot. Marcin Pszczółkowski

Obniżka czynszów, rezygnacja z budowy aquaparku, ograniczenie kosztów administracji, rozliczenie poprzedniej władzy – to podstawowe z założeń programowych wiceprezesa PiS, Jerzego Wilka. Kandydat na prezydenta Elbląga ocenił negatywnie pracę DKS, zapowiedział, że nie dopuści do likwidacji Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych oraz wskazał, że głównym celem podczas jego prezydentury będzie zbliżenie się do elblążan i ich problemów.

- Po pierwsze zrobię audyt , wyjaśnię ile pieniędzy zostało wydanych na doradców i wystrój gabinetów. Trzeba ustalić czy pieniądze były rzeczywiście wydawane na to było zapisane budżecie miasta. Znam Urząd – wiem kto pracuje dobrze, a kto dostał posady przez protekcję. Wiedziałem o konkursach na poszczególne stanowiska, które były ustawione. Będę pilnował skarbu państwa, a sam rozliczę się z każdej złotówki – informuje Jerzy Wilk

Wilk przedstawił „jedynki” PiS w pięciu okręgach:

1) Zdzisław Andrzej Dubiella 2) Janusz Hajdukowski 3) Jerzy Wilk 4) Zdzisław Olszewski 5) Marek Pruszak.

Wiceprezes PiS zapowiedział obniżkę czynszów z 8 zł na 6 zł, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby mieszkań przeznaczonych na sprzedaż. W sferze inwestycyjnej Wilk opowiedział się przeciwko budowie Aquaparku: Miasto nie jest w stanie wybudować Aquaparku, dlatego też to przedsięwzięcie powinno zostać wyrzucone z planów zarządzających, spółki, które powstały muszą być rozwiązane a akcje wycofane – komentuje Wilk.

Zbyt rozbudowana administracja w Urzędzie Miasta to problem na jaki wskazuje kandydat na prezydenta z listy PiS . Wilk zapowiada, że należy ograniczyć koszty w tym obszarze, jednak nie mówi jeszcze o konkretnych ograniczeń kadrowych.

- Źle oceniam pracę Departamentu Komunikacji Społecznej, jednostka to nie była w stanie dobrze sprzedać wizerunku prezydenta. W Urzędzie Miejskim powstały 4 Departamenty. Do tego skarbnik, zastępca skarbnika, 4 dyrektorów, kierownicy i referenci, to zdecydowanie za dużo osób pełniących funkcje wyłącznie administracyjne.

Jerzy Wilk zapowiedział, że jeśli wygra wybory, poświęci dużo uwagi osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Doświadczenie na stanowisku prezesa Elsin ma pomóc kandydatowi rozwiązywać problemy ludzi niepełnosprawnych.

- Prezesem Elsin jestem od 23 lat. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie wspiera chorych czego najlepszym przykładem jest kilka firm z Elbląga. My jesteśmy spółdzielnią, która istniej 58 lat. W placówce zatrudnionych jest 76 osób. Najprościej byłoby mi zostawić spółdzielnie samą sobie. Punktem honoru jest dla mnie by nie dopuścić do likwidacji Elsinu. Mam nadzieję, że zmiana władz samorządowych sprawi, że osoby niepełnosprawne zostaną docenione. Do tej pory zwróciliśmy się o pomoc do posłów 8 opcji politycznych i nie dostaliśmy pomocy.

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się bez wielkich, politycznych nazwisk i widowiskowej oprawy. Jerzy Wilk po raz trzeci rozpocznie walkę o urząd prezydenta miasta, mając jeden cel – zdobyć Ratusz dla PiS, na co ma spore szanse. Czy w przypadku Wilka sprawdzi się powiedzenie: do trzech razy sztuka? Przekonamy się podczas wyborów samorządowych.
 

3
14
oceń tekst 17 głosów 18%

Powiązane artykuły

Jerzy Wilk: Baseny osiedlowe zamiast aquaparku

07.06.2013 komentarzy 6

Od początku wraz z innymi radnymi z PiS informowaliśmy, że podniesienie czynszów w ZBK o 100 % nie jest dobrym rozwiązaniem, bo uderzy przede wszystkim w...

Zdjęcia ilość zdjęć 8