› polityka
15:25 / 26.05.2014

Jerzy Wilk: Elbląg ambasadorem Polski w stosunkach z Rosją

Jerzy Wilk: Elbląg ambasadorem Polski w stosunkach z Rosją

W Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie prezydenta Jerzego Wilka, władz wojewódzkich z przedstawicielami miasta Kaliningrad, uświetniające 20-lecie współpracy na linii tych dwóch miast. Na zaproszenie gospodarza Elbląga przyjechał między innymi Aleksander Karaczewcew, Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Gdańsku z pierwszą oficjalną wizytą w Elblągu.

Obecni byli na dodatek Igor Kowalow, Wicekonsul Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, Marcin Nosal, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie, Aleksander Milota, Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej w Polskiej w Kaliningradzie.

- Kaliningrad był pierwszym miastem partnerskim Elbląga. Jest nam bardzo życzliwe. Pamiętam jak zaczynaliśmy współpracę. Jest bardzo udana. Elbląg na tym korzysta. Chcemy być ambasadorem polsko-rosyjskich kontaktów w Polsce. Mamy najlepszy kontakt. Zależy nam na tej współpracy - mówił Jerzy Wilk.

Prezydent jedzie jutro do Sankt Petersburga a potem do Nowogrodu podpisać umowę partnerską.

- Chcemy by mieszkańcy dwóch regionów znali się nawzajem. Doceniamy mały ruch graniczny, chcemy usprawnić przejścia graniczne Mamonovo I i Bezledy. Ważne są stosunki gospodarcze, współpraca małego i średniego biznesu. Kaliningrad daje możliwość otwarcia współpracy na całą Rosję - mówił Aleksander Karaczewcew.

3
4
oceń tekst 7 głosów 43%