› bieżące
07:00 / 04.11.2014

Jerzy Wilk kontra elblag24. Czy dziennikarze napisali prawdę?

Jerzy Wilk kontra elblag24. Czy dziennikarze napisali prawdę?

fot. elblag.net

Już dziś w sądzie kolejna rozprawa w trybie wyborczym przeciwko redakcji elblag24. Tym razem skarżącym jest Jerzy Wilk, który poczuł się dotknięty publikacją na swój temat. Dziennikarze portalu zarzucili prezydentowi, że nie mając ślubu kościelnego uczestniczy we wszystkich praktykach katolickich.

Czy Jerzy Wilk może przyjmować wszystkie sakramenty kościoła katolickiego, nie mając ślubu kościelnego z obecną żoną? Takie dywagacje wysnuli dziennikarze portalu elblag24, wskazując, że obecny prezydent nie żyje ze swoją żoną w związku sakramentalnym, a przystępuje do komunii świętej. Tym samym oszukuje swój elektorat, który ceni wartości katolickie.

W materiale opublikowanym na portalu elblag24 dziennikarze twierdzą, że Jerzy Wilk jest po rozwodzie, a pomimo tego przystępuje do komunii świętej. W dowód tego zamieszczają nagrany materiał video, na którym wyraźnie widać aktualnego prezydenta, który w jednym z elbląskich kościołów przyjmuje od kapłana Ciało Boże. Materiałowi towarzyszy znana piosenka zespołu Kult – Grzesznik. Portal powołuje się tym samym na anonimowego informatora, który donosi, iż małżeństwo Jerzego Wilka z żoną Teresą to jego drugie małżeństwo.

Tym samym autor artykułu pyta: dlaczego prezydent, który żarliwie mówi o wartościach katolickich, sam ich nie przestrzega? W dalszej części publikacji czytamy, że portal skierował kilka pytań w tej sprawie do samego zainteresowanego. Jerzy Wilk odpowiada: „(...) pragnę zwrócić uwagę, że treść tych pytań narusza moje dobra osobiste.” i dodaje „(...) dobra osobiste a w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, wizerunek, wyznanie, pozostają pod ochroną prawa.”

Prezydent poczuł się oburzony publikacją i skierował sprawę do sądu w trybie wyborczym. Podczas ostatniej konferencji prasowej, Jerzy Wilk jednak nie znalazł czasu na spotkanie z dziennikarzami. Monika Borzdyńska, rzecznik prasowa Wilka, która prowadziła konferencję, nie chciała rozmawiać o tej sprawie. Stwierdziła jedynie, że publikacje prasowe elblag24 na temat obecnego prezydenta to kłamstwo.

Nie wiemy jednak do tej pory, czy pozew prezydenta Wilka przeciwko elblag24 dotyczy sprawy ujawnienia kwestii dotyczącej życia prywatnego kandydata czy też tego, że publikacja na ten temat jest nieprawdą.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Reakcja Jerzego Wilka na publikację w E24. Będzie pozew

29.10.2014 komentarzy 60

Wczoraj na stronie gazety internetowej elblag24 pojawiła się publikacja dotycząca aktualnego prezydenta miasta – Jerzego Wilka. Tym razem dziennikarze portalu...

Kto kłamie? O tym znów zdecyduje sąd

30.10.2014 komentarzy 31

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja kandydata na prezydenta Elbląga, Jerzego Wilka. Z przyczyn zawodowych nie mógł się on jednak pojawić na...