› bieżące
17:36 / 25.07.2013

Jerzy Wilk: Mosty i nabrzeże to realizacja naszego programu

Jerzy Wilk: Mosty i nabrzeże to realizacja naszego programu

fot. Konrad Kosacz

- Chcę powiedzieć, że już od pierwszych dni realizujemy nasz program wyborczy. To oddanie do użytku tych dwóch mostów i nabrzeża, te 220 metrów, które zostało wykonane, to jest jeden z naszych punktów programu wyborczego – mówił prezydent Jerzy Wilk podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Dziś nasze miasto odwiedził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Spotkał się z prezydentem Jerzym Wilkiem oraz uczestniczył w konferencji prasowej na Moście Wysokim. Prezydent Jerzy Wilk podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu za wsparcie udzielone w czasie kampanii wyborczej.

- Chcę powiedzieć, że już od pierwszych dni realizujemy nasz program wyborczy. To oddanie do użytku tych dwóch mostów i nabrzeża, te 220 metrów, które zostało wykonane, to jest jeden z naszych punktów programu wyborczego – mówił prezydent Jerzy Wilk. – 29 sierpnia br. na kolejnej sesji Rady Miejskiej składamy wniosek o obniżenie czynszów, obniżenie cen biletów i uporządkowanie ustawy śmieciowej. To są kolejne punkty programu, który realizujemy. Tak jak obiecałem, nie będziemy go realizowali przez rok ale przez pięć lat. Chcemy rozwijać nasze miasto. Do tego, aby się jednak rozwijało potrzebne jest wsparcie pana prezesa Kaczyńskiego i klubu parlamentarnego PiS. Potrzeba budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną i stworzenie toru wodnego.

Prezes Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim, którzy głosowali na kandydata PiS na prezydenta miasta, ale także tym wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach.

- Mamy uchwałę Rady Ministrów z lutego 2011 r. Mimo tej daty to jest nasz projekt dotyczący przekopu przez Mierzeję Wiślaną. To jest powtórzenie decyzji naszego rządu, przez rząd Donalda Tuska. To jest akt normatywny, prawo. Chcemy aby premier Donald Tusk te prawo realizował, aby się brał do pracy – mówił Jarosław Kaczyński. – Elbląg rozwija się teraz w niesamowitym tempie. To jest niesłychane. Chciałem pogratulować prezydentowi Jerzemu Wilkowi.

Jarosław Kaczyński dodał, że obecnie jeździ po kraju i jak sam mówi, polskie miasta mogą się rozwijać, jednak musi być wsparcie rządu centralnego. - Tylko przedsiębiorczością i pracą możemy osiągnąć sukces. Potrzebna jest jednak władza, która będzie polskie miasta wspierała – mówił prezes PiS. Jarosław Kaczyński podkreślił, że posłowie i eksperci PiS będą wspierali prezydenta Jerzego Wilka w działaniach dla Elbląga.

Jednak zaznaczył, że włodarz Elbląga jest politykiem samodzielnym i nie będzie sterowany przez centralę partii.

- Mam wielu przyjaciół w PiS. Wielu znakomitych gości z tej partii odwiedziło Elbląg w kampanii. Będę chciał wykorzystać te osoby w działaniach na rzecz poprawy sytuacji naszego miasta – dodał prezydent Jerzy Wilk.

O godz. 14.00 Jarosław Kaczyński i Jerzy Wilk spotkali się w Urzędzie Miejskim. Jak mówią, rozmawiali o sytuacji naszego miasta i dalszych planach, inwestycjach, przedsiębiorcach, którzy chcą zainwestować w Elblągu.

- Rozmawialiśmy o tym, że w 1989 r. Elbląg był miastem przemysłowym. Proces likwidacji przemysłu w mieście był wielkim błędem. Rozmawialiśmy też o tym, jak ten proces odwrócić – dodał Jarosław Kaczyński.

Prezydent Jerzy Wilk podkreślił także, że za jego prezydentury Elbląga nadal będzie chciał dobrze współpracować z władzami i przedsiębiorcami z Obwodu Kaliningradzkiego.

- Nie mam z tym problemów. Nie jestem rusofobem. Dziś nawet przyjęliśmy delegację przedsiębiorców z Królewca, która złożyła ofertę współpracy gospodarczej w naszym mieście. To zaowocuje nowymi miejscami pracy – dodał prezydent Jerzy Wilk.
 

8
23
oceń tekst 31 głosów 26%

Powiązane artykuły

Czytelnicy piszą. Festiwal przecinania wstęgi rozpoczęty

27.07.2013 komentarzy 12

- Inwestycję, którą się realizuje ponad dwa lata, pan Wilk przypisuje sobie i swojej partii, zarządzając miastem od 10 dni. Jak można mówić w tym...