› bieżące
12:25 / 22.09.2014

Jerzy Wilk oficjalnym kandydatem na prezydenta

Jerzy Wilk oficjalnym kandydatem na prezydenta

fot. Bartłomiej Ryś

W poniedziałek (22.09) w hotelu Arbiter odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Nastąpiło oficjalne przedstawienie kandydata na Urząd Prezydenta Miasta Elbląga. Z ramienia PiS-u o te stanowisko będzie starał się obecny włodarz miasta Jerzy Wilk.

Spotkanie zgromadziło wszystkie elbląskie media. Prezentacji kandydata dokonał europoseł prof. Karol Karski:

Pan Jerzy Wilk jest ponownie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. To kandydat, który udowodnił, że w krótkim czasie można przyspieszyć rozwój miasta. Przez rok urzędowania na stanowisku prezydenta pokazał, że najważniejsi są dla niego mieszkańcy, rozwój miasta i oszczędne nim zarządzanie.

Ponadto nastąpiło krótkie podsumowanie tego, co udało się dotychczasowemu prezydentowi zrobić przez okres rocznej kadencji.

Ze swoich obietnic wyborczych spełnił  w zasadzie wszystkie.” - dodał Karski

Jakie obietnice spełnił Jerzy Wilk? Mianowicie obniżkę czynszu, obniżkę cen biletów i opłaty za wywóz śmieci. Mimo zmniejszającej się liczby uczniów, nie zamknął żadnej szkoły, utworzył dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków, co pozwoliło dać pracę kolejnym osobom. Utworzenie Karty Dużej Rodziny świadczy o tym, że prezydent dba o mieszkańców.

Od lat mieszkańcy Elbląga zwracali uwagę prezydentom na konieczność wybudowania kompleksu basenowego, by nie musieli jeździć do mniejszych miejscowości. Platforma Obywatelska obiecała wybudować Aqua Park, ale jak zwykle w środku tej formacji na obietnicach się skończyło. Dopiero Jerzy Wilk podjął ryzykowną decyzję i w maju tego roku rozpoczęto budowę basenu. - mówił na dzisiejszej konferencji europoseł.

Ponadto zakończono inwestycje, prezydent Wilk oszczędza środki pieniężne z budżetu miasta, rozwija miasto, sprowadza przedsiębiorców. Podsumowano również krótko spotkania, które przez ostatni rok odbywał prezydent.

Hasło wyborcze Jerzego Wilka to „Słucham Elblążan. Dbam o Nasze Miasto.”

8
32
oceń tekst 40 głosów 20%

Powiązane artykuły

Prezydent Wilk wspiera kandydata PiS Karola Karskiego

20.05.2014 komentarzy 6

Gościem w Elblągu był były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego profesor Karol Karski. Przyjechał na zaproszenie prezydenta Jerzego...

Europoseł Karol Karski będzie się tłumaczył z „kilometrówki”

18.12.2014 komentarzy 6

Karol Karski, poseł a obecnie europoseł z ramienia PiS, będzie musiał tłumaczyć się w sądzie z tak zwanych „kilometrówek”. Czym są? Chodzi o...

Zdjęcia ilość zdjęć 15