› moda i styl życia
09:37 / 20.09.2012

Jesienny jogging dla zdrowia

Jesienny jogging dla zdrowia

Podczas wakacji zapewne wiele osób wypoczywało aktywnie, nie tylko wylegując się na plaży, ale również próbując rozmaitych form rekreacji i ruchu. Teraz należy zadbać o kondycję, aby nie stracić dobrej formy i humoru po minionym urlopie.

Doskonałym pomysłem jest jogging. Inaczej mówiąc, forma truchtu lub biegu w wolnym tempie. Głównym celem joggingu jest poprawa sprawności i wydolności fizycznej bez nadmiernego stresu. Taki sport nic nie kosztuje, nie licząc wkładanego wysiłku- za to jaka potem czeka nas satysfakcja, gdy nasze ciało pokonuje kolejne metry, codziennie większą odległość.
 
Sport ten jest bardzo popularny, na całym świecie ludzie biegają po parkach, ulicach- sami lub z przyjaciółmi; to także okazja do spotkań w miłym towarzystwie. Również w naszym mieście da się zauważyć więcej osób biegających, szczególnie teraz, gdy wieczory są już chłodniejsze, jogging daje możliwość rozładowania napięć i stresów po całym dniu pracy. 
 
Ale biegania trzeba się nauczyć. Mało który początkujący jest w stanie przebiec bez jęzora na brodzie i ślinotoku dłuższej odległości. Początkujący biegacze powinni zacząć od stopniowych dawek ruchu; 1. Biegnij 3 minuty, idź 3 minuty - (powtórz 5 razy). 2. Biegnij 5 minut, idź 2 minuty - (powtórz 4 razy). 3. Biegnij 7 minut, idź 3 minuty - (powtórz 4 razy). 4. Biegnij 8 minut, idź 2 minuty - (powtórz 3 razy). 5. Biegnij 9 minut, idź 2 minuty - (powtórz 3 razy). 6. Biegnij 9 minut, idź 1 minutę - (powtórz 3 razy). 7. Biegnij 13 minut, idź 2 minuty - (powtórz 2 razy). 8. Biegnij 14 minut, idź 1 minutę - (powtórz 2 razy). 9. Biegnij 30 minut. Wystarczą wygodne buty, chęci i można ruszać zdobywać odległości. Szerokich ścieżek!
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%