› bieżące
13:05 / 12.02.2015

Jest ośmiu chętnych na stanowisko Sekretarza Miasta

Jest ośmiu chętnych na stanowisko Sekretarza Miasta

fot. Konrad Kosacz

Do 9 lutego można było składać w Urzędzie Miasta oferty na stanowisko Sekretarza Miasta. Kandydat musi mieć wykształcenie wyższe najlepiej prawnicze albo administracyjne. Musi być też apolityczny. Poszukiwania takiej osoby trwają w Elblągu od trzech lat, a ostatnią osobą, która pełniła tę funkcję był Jarosław Lango.

Jeszcze oficjalnie nie wiadomo kto zostanie Sekretarzem. Na razie upłynął termin zgłaszania ofert do pełnienia tego stanowiska. - Czekamy jeszcze na kandydatury, przesłane pocztą. O terminie decyduje data stempla pocztowego. Takie wnioski mogą jeszcze dotrzeć do Urzędu Miasta - powiedziała Joanna Urbaniak.

Według uzyskanych informacji do 9 lutego złożonych zostało 8 ofert. Swoją ofertę złożył m.in. Kazimierz Falkiewicz, z wykształcenia prawnik. Wiadomo też jest o chęci objęcia tego stanowiska przez Artura Zielińskiego, byłego wiceprezydenta Elbląga. Ta kandydatura jest najbardziej pewna.

Prezydent Elbląga zapowiedział, że jak zostanie wybrana osoba na stanowisko Sekretarza Miasta likwidacji ulegnie etat dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru. W ostatnich wyborach z Komitetu Witolda Wróblewskiego startowała Danuta Janczuk, która pełniła już stanowisko Sekretarza Miasta. Jest więc wybór.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%