› bieżące
09:50 / 11.12.2019

Jest praca w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Sprawdź ile zarobisz

Jest praca w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Sprawdź ile zarobisz

W najbliższą sobotę (14.12) w jednostkach Straży Granicznej w Elblągu, Gdańsku, Krynicy Morskiej,  Władysławowie, Darłowie, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie kandydaci do służby będą mogli składać dokumenty w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji. Składanie dokumentów możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny. Na początek zarobki sięgają około 2,4 tys. zł „na rękę”, a po szkoleniu 3,2 tys. zł.  

Jest praca w Morskim Oddziale Straży Granicznej, prowadzony jest nabór do służby. 

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat

- wyjaśnia  kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. 

Kandydaci do służby mogą składać dokumenty nie tylko  w Gdańsku i Szczecinie, ale i w Elblągu, przy ul. Kotwiczej 2 i w Krynicy Morskiej przy ul. Wojska Polskiego 1.

Kandydatów czeka dwuczęściowe postępowanie kwalifikacyjne.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza dokumenty złożone przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf (wykrywacz kłamstw).

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. 

Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną, następnie wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby

- informuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak

Po ślubowaniu w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku nowi strażnicy graniczni rozpoczynają ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą pracować m.in. jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających i przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich pograniczników i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.

Ile zarobisz
Po przyjęciu do służby nowi funkcjonariusze mogą liczyć na zarobki w kwocie około 2400 zł „na rękę”. Z racji tego, że przez pierwszych osiem miesięcy przebywają na szkoleniu w systemie skoszarowanym w jednym z ośrodków szkolenia, mają tam zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie. Po ukończeniu szkolenia podstawowego i podoficerskiego uposażenie funkcjonariuszy zwiększa się do około 3200 zł. Do tego dochodzi tzw. nagroda roczna, czyli „trzynastka” i różnego rodzaju dodatki.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%