› dzieci i rodzina
14:50 / 04.11.2013

Jest w Elblągu taki dziwny sklep

Jest w Elblągu taki dziwny sklep

„Jakie cudeńka”, „O rany, dostaję oczopląsu”, „Jestem w raju”, „Nie wiedziałam, że są tutaj takie rzeczy” – to najczęstsze stwierdzenia klientów, a raczej klientek, które po raz pierwszy przekraczają próg tego sklepu. I nie jest to przesadą, bo faktycznie, kiedy przez przypadek weszłam do tego sklepu, poraziła mnie cała masa, różnych, kolorowych drobiazgów. Rzeczy, które czasami kupowałam przez Internet, bo nie wiedziałam, że można je dostać w Elblągu.

Mowa tu o sklepie Kidsiaki znajdującym się przy ul. Ogólnej 17A. Kiedyś znany głównie z gier i zabawek edukacyjnych, teraz z całkiem nową ofertą, skierowaną do ludzi kreatywnych. I to jak bogatą ofertą. To tutaj zrobi zakupy miłośnik rękodzielnictwa czy hobbysta z duszą artystyczną, ale również mama, która poszukuje dla swoim dzieci różnorodnych materiałów na lekcje plastyki czy techniki. W sklepie Kidsiaki dostać można zarówno cekiny, tasiemki w setkach wzorów oraz sznurki i rzemienie do wyrobu biżuterii, jak i wyciorki, pompony czy ruchome oczka – produkty znane z programów dla dzieci Pan Robótka czy Art Attack.

- Mój stary nie może wiedzieć, że tu przychodzę, bo mogę spędzić tu pół dnia i zostawić fortunę. – mówi żartobliwie Pani Zofia, stała Klienta w Kidsiakach. Wszystko mi się tak podoba i ze wszystkiego mogłabym zrobić użytek - dodaje. Wtóruje jej Pani Aleksandra – W sklepie powinno wywiesić się tabliczkę MĘŻCZYZNOM WSTĘP WZBRONIONY, bo mój mąż też denerwuje się, kiedy tu zachodzę. Z reguły przez pół godziny siedzi w samochodzie i czyta gazetę. Oczywiście Panowie też odwiedzają Kidsiaki. Przy mnie Pan Paweł zakupił pędzle i farby akrylowe, a Pan Tomasz półfabrykaty do wyrobu biżuterii. „Lubię robić tu zakupy, bo w przeciwieństwie do sklepów internetowych czy Allegro mogę dotknąć, przymierzyć i dopasować do wyrobów, które wytwarzam. Wszyscy wiemy, że niejednokrotnie to, co pokazane jest na monitorze, wygląda zupełnie inaczej, kiedy przesyłka dociera. Po co mam płacić za dostawę i się jeszcze rozczarować ” – twierdzi Pan Tomasz.

Pani Ewa przyszła ze swoją małą pociechą w poszukiwaniu materiałów do zrobienia maski na występ w przedszkolu. „Już nauczyłam się, że jak przyjdę do Kidsiaków, to zawsze coś dostanę. A i sprzedawcy zawsze mi doradzą”. Tym razem Pani Ewa wyszła zadowolona z arkuszami brystolu, filcem w kilku kolorach, przyklejanymi kryształkami, brokatem w sprayu i gumką kapeluszówką.

- Teraz rozpoczyna się sezon na dekoracje bożonarodzeniowe. Już drugi rok z rzędu kupuję tu kule styropianowe, tasiemki satynowe i ostre szpilki do bombek zwanych karczochami – mówi Pani Barbara. Z kolei Pani Anna wykorzystuje kule styropianowe w różnych rozmiarach do bombek w technice decoupage. „W Kidsiakach kupuję nie tylko formy styropianowe i papiery ryżowe, ale również media plastyczne jak kleje, lakiery do spękań, werniksy ochronne czy pasty do postarzeń. Wykonane własnoręcznie bombki są najlepszym i niepowtarzalnym podarunkiem dla najbliższych. Nie przebiją ich gotowce zakupione w marketach” – twierdzi.

Właściciele sklepu widzą, że rośnie zainteresowanie produktami hand-made i cały czas rozszerzają ofertę. „Musimy być na bieżąco z trendami na rynku i pod nie poszukujemy odpowiednich dostawców. Dzisiaj bowiem jest moda na decoupage czy biżuterię sutasz, a jutro może być już zupełnie coś innego. Lubimy też nowościami zaskakiwać swoich stałych klientów. Teraz dla odmiany wprowadziliśmy do oferty sztuczne róże i storczyki. Wyglądają jak żywe, kosztują trzy razy mniej a wytrzymują lata” – mówi Pan Marcin, jeden z właścicieli sklepu.

W sklepie Kidsiaki zakupów dokonują nie tylko klienci indywidualni. Często odwiedzają go nauczyciele ze szkół, przedszkoli, przedstawiciele domów kultury, stowarzyszeń i warsztatów terapii zajęciowej z Elbląga i okolic. Aby przybliżyć wszystkim oferowany asortyment, sklep zmodernizował swoją stronę internetową www.kidsiaki.pl. „Nie jest to typowy sklep internetowy, tylko strona mająca na celu zaprezentowanie elblążanom produktów będących w sprzedaży w sklepie stacjonarnym. Nie ma na niej jeszcze wielu produktów, bo ciężko jest od razu zamieścić kilka tysięcy pozycji. Ale cały czas nad tym pracujemy” – mówi Pan Robert, drugi z właścicieli.

Ponadto przy współudziale sklepu powstała strona www.elblaskierekodzielo.pl, mająca skupiać osoby kreatywne, chcące dzielić się swoim doświadczeniem, pomysłami i opiniami, pragnące wzbogacić swój kunszt artystyczny oraz poszukujące nowych inspiracji do tworzenia. Już teraz znajduje się na niej kilkadziesiąt zdjęć produktów, zamieszczonych przez użytkowników, jak i różnego rodzaju przewodniki typu krok po kroku.

Sklep Kidsiaki przygotował specjalną ofertę dla czytelników serwisu Elbląg.net. Każdy klient dokonujący zakupów w terminie od 6 listopada do 16 listopada na hasło „kidsiaki z Elbląg.net” otrzyma 10% rabatu oraz specjalną kartę zniżkową na kolejne zakupy.

EW

Sklep Kidsiaki
ul. Ogólna 17A
82-300 Elbląg
tel. 55 239 37 61
Czynny: PN-PT: 9.00-18.00 
SB: 9.00-14.00

10
1
oceń tekst 11 głosów 91%

Zdjęcia ilość zdjęć 8