› bieżące
18:06 / 07.11.2013

Jestem mamą i co dalej? Warsztaty Fundacji Kierunek Rodzina

Jestem mamą i co dalej? Warsztaty Fundacji Kierunek Rodzina

Czym jest macierzyństwo? Jak dobrze wychować swoje dziecko? Jak połączyć obowiązki bycia matką i żona z tymi zawodowymi? Pytań na które młode mamy nie potrafią sobie odpowiedzieć jest wiele. Jesteśmy zabiegane, zapracowane i ciągle nie mamy czasu, piętrzą się natomiast pytania, na które nie znamy odpowiedzi. Naprzeciw tym potrzebom wyszła Fundacja Kierunek Rodzina, która już po raz drugi organizuje cykl warsztatów „Jestem mamą”.

- Wiemy, że macierzyństwa nie wynosi się z domu z mlekiem matki – mówi współzałożyciel elbląskiego oddziału fundacji, Tomasz Malkiewicz. – Mamy muszą się tego nauczyć. Na spotkania zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin po to, aby dać mamom często też praktyczną wiedzę, na przykład jak udzielić pierwszej pomocy.

- Trenerzy są tak dobrani, aby mamy mogły z tych spotkań wynieść konkretną wiedzę, która może im się przydać już następnego dnia – wyjaśnia Mariola Malkiewicz, współorganizatorka warsztatów.

Liczna grupa świadczyć może o tym, że takie warsztaty są dla kobiet potrzebne. Organizatorzy dbają o jakość spotkań. Mamy mogą się na nich odprężyć, złapać oddech i po prostu odpocząć. Dodatkowo zapewniona została pomoc przy opiece nad dziećmi, które w innym pomieszczeniu spędzają ten czas na kreatywnych zabawach.

- Zainteresowanie tymi warsztatami jest tak duże, że być może zorganizujemy je jeszcze w przyszłym roku – podsumowuje Mariola Malkiewicz.

Karolina Król

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%