› biznes
06:30 / 01.07.2018

Jesteś przedsiębiorczą kobietą? Weź udział w międzynarodowym projekcie CrossEUWBA!

Jesteś przedsiębiorczą kobietą? Weź udział w międzynarodowym projekcie CrossEUWBA!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkie kobiety biznesu – od początkujących „startuperek", po doświadczone inwestorki – do udziału w międzynarodowym projekcie CrossEUWBA.

Cross EU Women Business Angels (WBA) to międzynarodowy projekt wspierający przedsiębiorczość kobiet. W ramach program PARP zapewnia wsparcie merytoryczne i organizacyjne w kontaktach kobiet biznesu – tych które szukają inwestorek, z tymi które szukają dobrych pomysłów na nowy biznes.

Projekt realizowany jednocześnie w Polsce, Grecji, Hiszpanii, Niemczech i Słowacji ma za zadanie zachęcić doświadczone inwestorki, menedżerki i właścicielki firm do inwestowania w start-upy, w szczególności założone i prowadzone przez kobiety czy te których usługi/ produkty skierowanie są do kobiet. Projekt aktywizuje kobiety z pomysłami na biznes, pomagając w ich realizacji i rozwijaniu.

Jak to działa?

Projekt  zrzesza potencjalne „anioły biznesu" zainteresowane inwestowaniem w nowe pomysły i kobiece start-upy poszukujące źródeł dokapitalizowania swoich pomysłów. Obie grupy mają okazje spotkać się i nawiązać współpracę w trakcie organizowanych pitchingów. W międzyczasie prowadzone się szkolenia i warsztaty, zarówno dla potencjalnych inwestorek, jak i przedsiębiorczyń.

Organizatorzy zakładają, że realizacja projektu Cross przyczyni się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz liczby kobiecych projektów gotowych do inwestycji.

Zobacz więcej...

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%