› inwestycje drogowe
11:39 / 02.08.2012

Jezdnia nowej ekspresówki z Pasłęka do Miłomłyna obniżyła się o 20 cm

Jezdnia nowej ekspresówki z Pasłęka do Miłomłyna obniżyła się o 20 cm

fot. GDDKiA

Wykonane pod koniec lipca badania jakości na budowanej drodze ekspresowej S-7 Pasłęk -  Miłomłyn, wykazały usterki na nieoddanej jeszcze do ruchu jezdni. Przeprowadzone przez  olsztyński oddział GDDKiA pomiary, ujawniły osiadanie nasypów i w konsekwencji obniżenie poziomu jezdni o ok. 20 cm na odcinku ok. 100 metrów.

- Pierwsze objawy osiadania na budowanej drodze zauważono ponad miesiąc temu. Od tego czasu fragment ten znajdował się pod stałym nadzorem geodezyjnym. Dokładne  zbadanie przyczyn zjawiska było możliwe dopiero po ustaniu ulewnych deszczy – tłumaczy Karol Głębocki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie. - W tym celu rozebrano fragment nawierzchni i okrycie nasypu. Przyczyny  osiadania są obecnie diagnozowane,  w przyszłym tygodniu wykonawca ma przedstawić program naprawczy i harmonogram prac naprawczych.

Drogę na własny koszt naprawi wykonawca – konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner. Zamawiający będzie też żądał od wykonawcy wydłużenia gwarancji na odcinek, na którym zidentyfikowano usterkę. Osiadanie nasypów nie spowoduje, zdaniem ekspertów z oddziału Olsztyn,  zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu.

Droga, mimo, że nie została jeszcze odebrana przez GDDKiA,  jest już częściowo dostępna dla kierowców. Ruch odbywa się na niemal całym odcinku jedną jezdnią, jednak obowiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h oraz zakaz wyprzedzania. W tej chwili trwają procedury związane z odbiorem, badania laboratoryjne oraz  kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Droga będzie w pełni dostępna po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń na użytkowanie trasy.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Nasyp na S7 naprawiony. Ruch z Pasłęka do Miłomłyna odbywa się dwiema jezdniami

27.08.2012

W ubiegłym tygodniu dokonano naprawy osiadającego nasypu na drodze ekspresowej S7 Pasłęk - Miłomłyn. Usterka była przyczyną obniżenia poziomu jezdni o ok. 20...

Strabag poprawi sam siebie. GDDKiA nakazała kolejną naprawę S7 koło Miłomłyna

18.10.2012

Wadliwy fragment drogi S7 koło Miłomłyna, czekają kolejne prace naprawcze. Wykryta w czerwcu usterka, polega na osiadaniu nawierzchni obu jezdni na odcinku 40 m....