› polityka
14:32 / 09.04.2016

JKM o przekopie: najdroższe autostrady, najdroższy przekop

JKM o przekopie: najdroższe autostrady, najdroższy przekop

Janusz Korwin-Mikke również zabrał głos w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej – temacie „numer one” jeżeli chodzi w ostatnim czasie o lokalne media. Na facebookowym profilu zamieścił post, w którym to przyrównał przekop Mierzei do drugiej linii kanału Sueskiego w Afryce. Różnica w kosztach? Gigantyczna.

Janusz Korwin-Mikke, znany ze swojej niechęci do Unii Europejskiej, zamieścił na swoim profilu facebookowym post, w którym to przyrównał przekop Mierzei Wiślanej do zakończonej już inwestycji w Egipcie – budowy drugiej linii kanału Sueskiego. JKM porównał również obie inwestycje: jeden kilometr drugiej linii kanału Sueskiego kosztowała, w przeliczeniu na złotówki, 351 mln zł. Dla porównania: przekop Mierzei (długość około 1,1 km) to już wydatek rzędu 800 mln zł.

Cały post zamieszczamy poniżej.Egipt drugą nitkę Kanału Sueskiego wybudował w 11 miesięcy, biegnie ona równolegle do pierwszej, powstałej 145 lat temu. Dzięki tej inwestycji, wpływy Egiptu miałyby się zwiększyć z 5 mld dol. do 15 mld dol. w 2023 roku. Połączenie to skróciło czas podróży pomiędzy Morzami Śródziemnym i Czerwonym z około 22 do 11 godzin. Koszt całej inwestycji szacuje się na około 8 mld dol. a długość – 72 km.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%