› bieżące
12:00 / 27.11.2013

Jubileusz anonimowych bohaterów. Honorowi krwiodawcy ratują życie

Jubileusz anonimowych bohaterów. Honorowi krwiodawcy ratują życie

fot. nadesłane

Właśnie minęło pół wieku odkąd w naszym mieście honorowi krwiodawcy ratują życie innym potrzebującym. W uroczystym spotkaniu z krwiodawcami wziął udział prezydent Elbląga Jerzy Wilk, senator Witold Gintowt-Dziewałtowski oraz wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, także szef elbląskiego Sanepidu Marek Jarosz.

- W żyłach krwiodawców płynie najcenniejszy lek, jakim jest krew – mówił prezydent Wilk. - Bardzo dziękuję Wam za ten gest szczerej i bezinteresownej empatii. Oddając krew dla ratowania życia, oddajecie część siebie. Z tego daru krwiodawców korzystają nie tylko ofiary wypadków komunikacyjnych, ale także wielu chorych cierpiących na różne schorzenia.

- Jak wszyscy wiemy, nie trafiacie na pierwsze strony gazet, nie mówią o Was media. Ale to Państwo jesteście na co dzień anonimowymi bohaterami tragicznych wydarzeń, o których słyszymy praktycznie codziennie – podkreślił Jerzy Wilk.

Prezydent Elbląga zadeklarował jednocześnie, że będzie wspierał inicjatywy promujące honorowe krwiodawstwo, ponieważ każda taka inicjatywa jest cenna.

- Od kilku lat podczas Elbląskiego Święta Chleba gości na Starym Mieście akcja Motoserce, organizowana przez klub motocyklowy – przypomniał Jerzy Wilk. - Zawsze, jeżeli tylko nadarzy się okazja i znajdą się podmioty chętne do współpracy, nie zabraknie miejsca w programach elbląskich wydarzeń, na wspieranie idei krwiodawstwa.

W trakcie uroczystości zostały wręczona odznaczenia zasłużonym dawcom krwi.

UM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%