› zapowiedzi
08:54 / 14.11.2012

Jubileuszowe spotkanie Salonu Polityki w Bibliotece Elbląskiej

Jubileuszowe spotkanie Salonu Polityki w Bibliotece Elbląskiej

fot. elblag.net

Już dziś 14 listopada rozpoczniemy dziesiąty Sezon Salonu „Polityki” w Elblągu. Przez minionych 9 lat odbyło się 39 Salonów „Polityki”, na których gościła ponad setka gości. Rozmawialiśmy na wiele tematów, od kultury po popkulturę, przez politykę, sytuację społeczną i wiele innych ważnych spraw. W dzisiejszej inauguracji 10-go Sezonu Salonu „Polityki” w Elblągu wezmą udział: Jerzy Baczyński, Janina Paradowska, Marek Ostrowski oraz Mirosław Pęczak. Zapraszamy na godz. 18.00 do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej.

Po raz pierwszy w Salonie „Polityki” w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida spotkaliśmy się 8 października 2003 roku. Elbląski Salon powstał jako czwarty Salon „Polityki” w Polsce, a od samego początku jego gospodarzem został red. Mirosław Pęczak. Przez te wszystkie lata spotkania w Salonie „Polityki” stały się czymś znacznie więcej niż zakładano na samym początku. Biblioteka zyskała partnera wielu odbywających się tu wydarzeń, ale co najważniejsze – nasze miasto, pozostające nieco na uboczu intelektualnych dyskusji – znalazło się w samym ich centrum. Tematy podejmowane podczas tych dziewięciu lat salonowych spotkań dotykały w przeróżny sposób kultury, popkultury, czasem polityki. Przez blisko dekadę spotkań w Salonie „Polityki” brali w nich udział: dziennikarze i publicyści, pisarze, animatorzy kultury, kulturoznawcy, artyści, politycy, eksperci różnych dziedzin. Nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Podejmowane dyskusje, w zależności od poruszanego tematu niejednokrotnie rozpalały uczestniczących w nich gości i zgromadzoną publiczność. Liczymy na Państwa obecność podczas kolejnych sezonów Salonów „Polityki” w Elblągu i zapraszamy do udziału w inauguracji 10-go sezonu, która odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00.

W dyskusji podczas inauguracji 10-go Sezonu Salonu „Polityki” w Elblągu udział wezmą: Jerzy Baczyński, Janina Paradowska, Wiesław Władyka oraz Mirosław Pęczak.

Janina Paradowska – polska dziennikarka, publicystka polityczna m.in. tygodnika „Polityka”, radia TOK FM i Superstacji.

Jerzy Baczyński – polski dziennikarz prasowy, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”

Marek Ostrowski –  polski dziennikarz i prawnik, komentator polityki zagranicznej w tygodniku "Polityka", do marca 2012 kierownik jego działu zagranicznego;

Mirosław Pęczak – socjolog kultury, publicysta, od roku 1993 dziennikarz Tygodnika „Polityka”; wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej; specjalizuje się w problematyce kultury alternatywnej, młodzieżowej i popularnej; autor wielu publikacji książkowych; miłośnik Elbląga i przyjaciel Biblioteki Elbląskiej

Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%