20:19 / 04.06.2014

Juniorzy Concordii Elbląg bliżej awansu. Wygrana ze Stomilem

Zespół trenera Marcina Płuski wygrał 3-1 ze Stomilem Olsztyn i jest w dobrej sytuacji przed ostatnią kolejką. Znajduje się na pierwszym miejscu w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. To na ten moment daje awans do finałów.

Spotkanie ze Stomilem było ważne ze względu na wyrównana tabelę. W grze przed tym meczem były trzy zespoły. Oprócz elblążan jeszcze Unia Warszawa i Polonia Warszawa. Zatem nasza młodzież pojechała na to derbowe starcie by uzyskać jak najlepszy wynik. Na boisku od pierwszych minut dyktowaliśmy warunki. Już w 2 minucie bramkę zdobył Michał Marcinkowski. Odważna gra zespołu gości spowodowała że na początku drugiej części w 55 minucie trafił Damian Weber. To wpłynęło na rozluźnienie w szeregach Concordii. Bramkę dla gospodarzy strzelił w 70 minucie Dariusz Cekała. Stomil zaatakował jednak odpowiedź Concordii była zdecydowana. W 80 minucie wygraną zapewnił Weber. Dobrze zagrał blok defensywny z kapitanem Krzysztofem Niburskim. Przy bramkach Webera duży udział miał Bartłomiej Lubiejewski. W środkowej strefie trzeba wyróżnić Radosława Bukackiego. Każdy gracz pokazał, że zasługuje na grę w składzie.

Marcin Płuska (trener Concordii Elbląg): W tym spotkaniu byliśmy zespołem lepszym. Zagraliśmy wysoko na połowie rywala. Stwarzaliśmy okazje, których jednak nie wykorzystaliśmy.W dalszej części rywalizacji wyszliśmy zdeterminowani i zdobyliśmy kolejną bramkę. Potem siadło tempo tego spotkania. Poczuliśmy się za pewnie i Stomil zdobył gola. Jednak udało nam się zdobyć następną bramkę.

Stomil Olsztyn - Concordia Elbląg 1-3 (0-1)

Bramki: Cekała 70' - Marcinowski 2', Weber 55', 80'

Concordia Elbląg: Banasiak - Szczepański, Niburski, M. Pelc, Duszak, Kwiatkowski (64' Kiełczyński), Bukacki, Oszejko (5' Weber), Lubiejewski, Marcinkowski, Sagan (58' Załucki)