› sport
09:35 / 22.03.2014

Juniorzy Concordii zaczynają centralna ligę. Olimpia w Białymstoku

Juniorzy Concordii zaczynają centralna ligę. Olimpia w Białymstoku

fot. Concordia Elbląg

W rundzie jesiennej zespół Concordii Elbląg rocznik 97 wywalczył awans do rozgrywek Makroregionalnych Juniorów Młodszych.Zajął drugie miejsce za Stomilem Olsztyn. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Marcina Płuski zagrają w Elblągu z Polonią Warszawa. Następne spotkanie Olimpii Elbląg w Centralnej Lidze Juniorów to pojedynek z MOSP Jagiellonią Białystok.

Na stadionie przy ul. Krakusa w sobotę o godzinie 12.00 zacznie się walka o awans do turnieju finałowego. Z grupy w której występują oprócz naszego zespołu takie kluby jak Stomil Olsztyn, Orzeł Siemiatycze, Ursus Warszawa, SMS Łódź oraz ŁKS Łódź promocję uzyska tylko zwycięzca. To bardzo wymagający system jednak w Concordii jest duży optymizm względem tych młodych chłopców. W województwie nie przegrali ani jednego spotkania. Na dodatek w okresie przygotowawczym okazali się lepsi od Bałtyku Gdynia, Lechii Gdańsk, czy Arki Gdynia. Zespół wzmocnił Przemysła Duszak, który w rundzie jesiennej grał w juniorach starszych DKS Dobre Miasto. W dotychczasowych sparingach grał na pozycji prawego obrońcy. Tacy gracze jak Radosław Bukacki, Krzysztof Niburski, Bartłomiej Lubiejewski są doświadczeni występami w drugiej lidze.

Po solidnym występie piłkarze Olimpii Elbląg zagrają na wyjeździe z MOSP Jagiellonia Białystok. Zawodnicy trenerów Macieja Chwoszcza i Dariusza Tyburskiego spróbują utrzymać przewagę nad rywalem, który znajduje się punkt za Elblążanami w lidze.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%