13:02 / 03.04.2015

Juniorzy Olimpii Elbląg przegrywają z Wisłą

Wygrana z Legią Warszawa okazała się klasycznym przykładem piłki młodzieżowej, w której każdy zespół jest w stanie wygrać z silniejszym klubem. Olimpia Elbląg występująca w Centralnej Lidze Juniorów najlepiej radzi sobie na własnym stadionie. To najlepiej widać podczas wyjazdowych spotkań podopiecznych trenera Dariusza Kaczmarczyka. Tym razem również nasza młodzież nie potrafiła skutecznie rywalizować, dlatego, że przegrała 0-5 z Wisłą Kraków.

W tym sezonie zdarzały się już takie porażki. W poprzednim wyjazdowym spotkaniu Olimpia przegrała 0-5 Jagiellonią. Oprócz tego było 0-4 z Koroną Kielce czy aż 0-7 z Cracovią. Juniorzy zdołali wygrać na terenie rywala tylko z ŁKS Łódź, więc trudno się dziwić, że i tym razem taki przeciwnik jak Wisła wypunktował Olimpię.

W 27 minucie bramkarz Olimpii wybił piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła, jednak futbolówkę przejął Wąsikowski, który zdobył bramkę. Gospodarze nadal atakowali czego efektem był gol w 31 minucie Wójcika, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 53 minucie efektowna bramka Maszalika z kilkudziesięciu merów. Strzał z przed pola karnego w 73 minucie zamienił na bramkę Wójcik, który potem wykorzystał sytuacje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 88 minucie rywalizacji.

Wisła Kraków - Olimpia Elbląg 5-0 (2-0)

Bramki: Wąsikowski 27', Wójcik 31', 73', 88', Marszalik 53'