16:55 / 24.08.2014

Juniorzy Olimpii przegrywają z Wisłą Puławy

Olimpia Elbląg występująca w Centralnej Lidze Juniorów przegrała 0-3 z Wisłą Puławy. Bramki dla gości zdobywali Adrian Popiołek i Arkadiusz Drapsa. Gospodarze od 17 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Mariusza Stupaka.

Bramki

17 minuta 0-1 - Prostopadłe zagranie za linię obrony na skrzydło do Arkadiusza Drapsy, który znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Mija Stupakę, który jednak faulował napastnika rywala. Rzut karny i czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy. Bramkę zdobywa Popiołek.

79 minuta 0-2 - Drapsa przejmuje zagranie w pole karne mija zwodem obrońce i posyła piłkę w długi róg bramki Artura Jurgielewicza.

90 minuta 0-3 - Popiołek przejmuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i w polu karnym zdobyła drugą bramkę dla Wisły Puławy.

Kluczowy moment spotkania

Czerwona kartka dla bramkarza. Olimpia Elbląg musiała grać przez większość rywalizacji w osłabieniu i było to trudne zadanie ponieważ Wisła nawet przy wyrównanych siłach była zespołem, który częściej zagrażał bramce gospodarzy. Piłkarze trenera Dariusza Tyburskiego mogli zdobyć bramkę na remis jednak w 67 minucie Michał Bartkowski nie wykorzystał dogodnej okazji po dośrodkowaniu ze Wojciech Klonowskiego, strzelając obok bramki.

W składzie Olimpii Elbląg dobrze zaprezentował się rezerwowy Klonowski, który efektownie dryblował. To było zbyt mało jak na Wisłę Puławy. W ataku niezłe spotkanie zagrał Arkadiusz Drapsa oarz Adrian Popiołek. Dla elblążan to pierwsza porażka w tym sezonie mistrzostw kraju.

Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 0-3 (0-1)

Bramki: Popiołek 22' - k., 90', Drapsa 79'

Żółte kartki: Klonowski, Jarosiński - Baran, Wrzesiński, Osiach

Czerwona kartka: Stupak 17' za faul w polu karnym

Olimpia: Stupak – Kaczmarczyk (82 Bałachowski), Folusiewicz, Skolimowski, Zyhałko, Jarosiński, Kapica (46' Molga), Bartkowski, Leszczyński, Pawłowski (46' Klonowski), Sieńczak (17' Jurgielewicz)

Wisła Puławy: Otchenashenko – Wrzesiński, Baran (82' Kazan), Jaroszek, Osiak, Piasek (51' Furga), Staszczak, Popiołek, Kędra (55' Pańko), Cąkała (65" Pękała), Drapsa