14:41 / 09.11.2014

Juniorzy Olimpii wyraźnie przegrywają z Polonią

Olimpia Elbląg występująca w Centralnej Lidze Juniorów przegrała 0-3 z Polonią Warszawa. Rzut karny obronił Mariusz Stupak. Zespół trenera Dariusza Tyburskiego miał ogromne problemy ze stworzeniem groźnej sytuacji bramkowej i nie był w stanie rywalizować z silniejszym przeciwnikiem.

Jak zdobywano bramki?

0-1 11 minuta – Prostopadłe podanie do wybiegającego zza obrońców Marcina Kluski, który zdobywa gola.

0-2 49 minuta – Zagranie w pole karne do Kłuski, który wykorzystał błąd w ustawieniu obrońcy gospodarzy i z bliska zdobył następna bramkę.

0-3 61 minuta – Podanie Bartłomieja Gromka i Kłuska w polu karnym zdobywa trzeciego gola.

Polonia Warszawa dominowała przez większość spotkania. Była zespołem o klasę lepszym jednak to nie było dla wielu zaskoczeniem. Piłkarze trenera Dariusza Kaczmarczyka narzucili własny styl gry, posiadali częściej piłkę, rozgrywali składne akcje na połowie elblążan. To zdecydowanie techniczny zespół, który jest bardzo kreatywny. Częste prostopadłe zagrania siały popłoch w szeregach defensywy gospodarzy.

W 17 minucie bramkarz Olimpii Elbląg zdołał obronić strzał Bartosza Wybrańca z rzutu karnego jednak w tym starciu odbywał się pojedynek Mariusza Stupaka i napastnika warszawian Marcina Kłuski. Oprócz tego, że gracz Polonii Warszawa zdobył trzy bramki to zmarnował jeszcze cztery znakomite okazje. Gdyby przeciwnik wygrał różnicą 5 bramek to z przebiegu rywalizacji taki rezultat byłby odziwerciedleniem przewagi rywala.

Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa 0-3 (0-1)

Bramki: Kluska 11’, 49’, 61’

Żółte kartki: Skolimowski

Olimpia Elbląg: Stupak – Maciążek (71’ Dzieżyc), Skolimowski (65’ Nowikiewicz), Folusiewicz, Kaczmarczyk, Szczęch, Szulc (46’ Klonowski), Jarosiński, Leszczyński, Kuciński (88’ Kuciński), Bartkowski

Polonia Warszawa: Choroś – Stępniak 83’ Roszak – Kasza), Choroś, Janiszewski, Wybraniec, Kowalczyk (77’ Urbański), Pindor, Możdżonek, Szewczyk (65’ Dylewski), Gromek (65’ Salla), Kluska