20:13 / 02.11.2014

Juniorzy Olimpii z szansą na utrzymanie w CLJ

Zespół Olimpii Elbląg występujący w Centralnej Lidze Juniorów wygrał na wyjeździe 3-1 z ŁKS Łódź. Dzięki temu wydostał się ze strefy spadkowej. To pokazuje, że nasi młodzieżowcy potrafią jednak grać tak by zdobywać punkty w tych trudnych rozgrywkach.

Podopieczni trenera Dariusza Tyburskiego od 5 spotkań prezentują się dobrze. W tym czasie udało się wygrać aż trzy starcia z wymagającymi rywalami. Wówczas Olimpia Elbląg pokazał się jako zespół potrafiący przede wszystkim zdobywać bramki. Jednak z tym elementem od początku sezonu był problem. To udało się zmienić a korzyść elblążan, ponieważ z Motorem, GKS Bełchatów oraz KSZO juniorzy zdobyli 9 bramek.

Dlatego szkoleniowiec Olimpii mógł liczyć na skuteczne akcje swojego zespołu. Juniorzy zdobyli bramkę już w 9 minucie za sprawą Michała Bartkowskiego. W 15 minucie ten zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Skolimowskiego strzelając głową bramkę. Trzecią bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Paweł Leszczyński. To pierwszy triumf na wyjeździe Olimpii Elbląg.

ŁkS Łódź - Olimpia Elbląg 1-3 (1-3)