21:07 / 08.03.2015

Juniorzy Olimpii za słabi na Wisłę Puławy

Olimpia Elbląg występująca w Centralnej Lidze Juniorów przegrała na wyjeździe 1-2 z Wisłą Puławy. To bezpośredni rywal elblążan w walce o utrzymanie w lidze. Tym zwycięstwem zdołał wyprzedzić podopiecznych trenera Dariusza Kaczmarczyka.

W pierwszej części dominowała Wisła Puławy. Gospodarze prowadzili grę i stwarzali okazje bramkowe. W 23 minucie Łukasz Fruga ładnym strzałem posłał piłkę do bramki rywala. Miejscowi mieli jeszcze kilka sytuacji. - W dalszej części pierwszej odsłony wciąż przeważała Wisła, a nieskutecznością raził zmieniony w przerwie Grzechnik, który początkowo nie trafił w piłkę, a potem w sytuacjach sam na sam – najpierw strzelił zbyt mało precyzyjnie, a następnie obok słupka elbląskiej bramki. Przed zmianą stron wynik podwyższyć mógł najlepszy na boisku Łukasz Furga, ale nie wykorzystał błędu golkipera z północnej Polski - czytamy na stronie Lubsport.pl.

Następną bramkę zdobył Damian Osiak w 49 minucie, kiedy to wykorzystał rzut wolny z kilkunastu metrów. Olimpia wykorzystała przejęcie futbolówki w 75 minucie. To jednak nie wystarczyło do zdobycia punktów, mimo, że w końcówce to nasz klub przeważał.

Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 2-1 (1-0)