› bieżące
11:36 / 04.02.2013

Już im niosą suknie z welonem, czyli VII Targi Ślubne w Elblągu

Już im niosą suknie z welonem, czyli VII Targi Ślubne w Elblągu

fot. Konrad Kosacz

W Hali Sportowej MOS przy ulicy Kościuszki odbyły się VII Targi Ślubne. Przez cały dzień odwiedzający mogli porównywać oferty m. in. salonów ślubnych, studiów dekoratorskich, firm cateringowych, kwiaciarni, salonów urody i zakładów fryzjerskich. Imprezie towarzyszyły występy zespołów weselnych, pokaz mody ślubnej, prezentacja fryzur wieczorowych, show barmańskie, loteria fantowa oraz próbka koncertu chóru Cantata. 

Jeśli na imprezę wybrały się pary, które jeszcze nie wpadły w gorączkę przygotowań do ślubu, atrakcje mogły nieco przerażać – szczególnie mężczyzn. Tysiące różowych kokard, sukienki niczym torty bezowe, słodkie gołębie, miliony obrączek błyszczących niczym miniaturowe kajdanki i „My heart will go on” z Titanica w tle.  Przepych, blichtr i spotęgowana słodycz w jednym miejscu. Podczas imprezy zabraknąć nie mogło tych, którzy ślubu nie wyobrażają sobie bez wszystkich weselnych dodatków oraz ciekawskich. 

Organizator Elbląskich Targów Ślubnych, Łukasz Gesek o imprezie mówi:

- Na pewno różnica między pierwszą, drugą a tą siódmą edycją jest ogromna. Mamy pełną salę, jeśli chodzi o firmy – prezentuje się ponad 50 jednostek. Spodziewamy się ponad 1 500 gości. W związku z tym, że oferta jest bardzo zróżnicowana, zainteresowanie jest spore. Mocną stroną targów jest program artystyczny, pokazy mody cieszą się wielkim zainteresowaniem kobiet. Klienci w jednym miejscu i czasie mają możliwość zapoznać się ofertą weselną na rynku elbląskim. Dodatkowo mamy do rozdania bardzo dużo nagród, upominków i rabatów. Dla przykładu, oferujemy zniżki od 500 do nawet 1 000 złotych na suknie ślubne, czy limuzyny. Z informacją o Targach Ślubnych dotarliśmy do mieszkańców całego województwa, stąd gościmy dziś przyjezdnych z Pasłęka, Morąga, Braniewa, ale także Gdańska. 

Mężu, co powiesz na fortepian w morzu? O oryginalnych pomysłach na sesje zdjęciowe i filmy ze ślubu

Operatorzy filmów z wesel idą z duchem czasu. Zwykły zapis z przyjęć już nie wystarcza. Klienci oczekują czegoś nowego, bardziej oryginalnego. Czy tradycyjne filmy ustąpią miejsca filmom w trójwymiarze? 

O początkach przygody z filmami 3D na elbląskim rynku opowiada Michał Chyla:

- W Elblągu i okolicach do tej pory nikt nie kręcił w 3D, jesteśmy pierwsi. Praca przy filmach 3D polega na niezależnym zapisie obrazu na dwóch kartach i przetworzeniu obrazu w specjalnym programie. Koszt zrealizowania filmu z wesela wynosi 5 500 zł. Do tej pory zrealizowaliśmy dwa zamówienia tego typu i liczymy na więcej.

Nowożeńcy mają równie ciekawe pomysły na sesje zdjęciowe. Pary preferują zdjęcia robione w plenerze. Coraz częściej małżonkowie rezygnują z sesji w dniu ślubu, wolą umówić się z fotografem przed lub po przyjęciu. Sesjom często towarzyszą usługi makijażystek i stylistek. 

 - Najbardziej zaskakujący scenariusz na sesję?

- Niezapomnianą sesją była ta, podczas której wykorzystaliśmy fortepian zanurzony w morzu. Kiedy Justyna Steczkowska kręciła teledysk skorzystaliśmy z okazji i zrobiliśmy oryginalne zdjęcia. Skąd wiedziałem, że nagranie będzie miało miejsce? – To już moja zawodowa tajemnica – dodaje Michał Chyla.

Gorsety? Tiule? Beże czy biel? Słowo o aktualnych trendach w sukniach i dodatkach

- Od kilku sezonów panie wybierają głównie suknie jednoczęściowe, które na dobre wyparły gorsety. Jeżeli chodzi o kolory – nasze klientki decydują się głównie na biel i ecru. Bardzo sporadycznie zdarzają się przypadki, kiedy przyszła panna młoda chce zamówić ekstrawagancką czerwień lub inny kolor. W salonie klientki zwracają uwagę na czarne elementy sukni, na przykład kokardy lub wstążki, ostatecznie jednak brak im odwagi by dołączyć te elementy do własnego stroju. Podobnie jest z długością sukienek – w ofercie mamy sukienki krótkie, z elementami tiulu – panie chętnie je mierzą, ale na tym się kończy. Jak określić aktualne trendy jednym słowem? Klasyka. W tym roku modnym elementem jest element tzw. „koszulki”, czyli tiul na ramionach i dekolcie. Najdroższa sukienka kosztuje 3 800 zł, nazywana jest Princess – jest niezwykle kobieca, romantyczna, bogato zdobiona haftem  – mówi Bogusława Karpińska, właścicielka salonu Lady in White. 

- A  co z dodatkami?

-  Obecnie królują welony wygodne i uniwersalne. W przypadku, gdy kreacja jest skromniejsza panie decydują się na długi welon.

- Kryzys gospodarczy w obliczu zakup sukienki?  - NIE ISTNIEJE  

- Nie, nie – sukienek to nie dotyczy. W końcu to najważniejszy zakup w życiu kobiety, na którym nie oszczędza się. Zawszę mówię, że sukienka jest ważniejsza niż dobry samochód. Na suknię ślubną często składają się fundusze chrzestnej, babci, rodziców. Moje klientki kierują się zasadą, że sukienka musi być najpiękniejsza, więc fundusze często znajdują się z przysłowiowej skarpety – dodaje Karpińska.

Madera, Cypr, Rodos, Kreta, czyli najpopularniejsze kierunki na podróż poślubna 

 - Podróż poślubna jest często najpiękniejszą podróżą życia, dlatego też staramy się by była ona wyjątkowa dla naszych klientów. Nowożeńcy wybierają najczęściej egzotyczne kraje. Zwykle do naszego biura przychodzą pary. Dysponujemy tak dużą liczbą ofert, że w trakcie wyboru nieraz dochodzi do kłótni między przyszłymi małżonkami. Na szczęście zawsze dochodzimy do konsensusu i udaję się wybrać najlepszą dla pary opcję. Jeśli chodzi o atrakcje, jakie przygotowują hotele dla nowożeńców – wymienić można kosze owoców, szampan, romantyczne świece i płatki róż – mówi Marta Traczyk, doradca klienta w biurze podróży Lobos.

Tańce, śpiewy i hulanki – nie obędzie się bez zespołu weselnego.

Na listach utworów weselnych od wielu lat królują takie kawałki jak: „Żona moja”, „Zabiorę Cię właśnie tam”, „Ciało do ciała”. Łukasz Gesek, uczestnik programu „Bitwa na Głosy” opowiadał o specyfice imprez weselnych oraz zespole L.P.

 - Świeży repertuar i energiczne prowadzenie imprez to nasze mocne strony. Jesteśmy młodzi i mamy wiele energii. Staramy się cały czas utrzymywać dobrą atmosferę i nie zwalniać tempa. Robimy wszystko by ruszyć gości zza weselnych stołów i zachęcić do zabawy. Wesela rządzą się swoimi prawami, trzeba się do nich dostosować. Zespół LP istnieje na rynku od 13 lat, łączymy nowy styl ze starszymi brzmieniami, gitarę czy saksofon komponujemy z elektronicznymi wstawkami – komentuje piosenkarz. 

Wachlarze z kwiatów, lilie, róże

- W trendach kolorystycznych przeważają obecnie pomarańcze, wcześniej były to fiolety i róże. Wiązanki dobieramy do charakteru urody panny młodej. Dominują klasyczne kompozycje. Popularnymi formami bukietów są kule i łezki. Najbardziej oryginalny i pożądany bukiet? To wachlarz ułożony z kwiatów, najczęściej róż, w pastelach lub kontrastowych barwach. Jeśli chodzi o butonierki – dobierane są one wciąż do wiązanki panny młodej – komentuje Renata Zięba z kwiaciarni Rosa del Garda. 

Podsumowując, Targi Ślubne w Elblągu były doskonałą okazją by wzmocnić wizerunek wielu firm. Dla wszystkich zainteresowanych ofertą ślubną z pewnością były przydatne, zaś dla malkontentów, rozwodników, singli były okazją do poprawy humoru.

19
3
oceń tekst 22 głosów 86%

Zdjęcia ilość zdjęć 24