20:26 / 25.07.2019

Już niedługo elblążanin Przemysław Rojek będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata!

Od 1 do 4 sierpnia 2019 r. w miejscowości Pitești w środkowo-południowej Rumunii odbędą się Mistrzostwa Świata U23 i Juniorów w Kajakarstwie. Nasz kraj bedzie reprezentować elblążanin Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg).

Przemek wystartuje w konkurencji olimpijskiej K2 1000m. Popłynie w kajakowej dwójce razem z Wojciechem Pilarzem.

Jest rocznikiem młodszym juniora, co oznacza że zmierzy się z zawodnikami o rok starszymi od siebie

– poinformował nas trener Wojciech Załuski.

Będziemy trzymać kciuki za naszego zawodnika!

Przemysław Rojek, fot. nadesłana

Przypomnijmy, że niedawno Przemysław Rojek wziął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kajakarstwie 2019, które miały miejsce w Racicach w Czechach (w dniach 11 do 14 lipca 2019 r.). Co prawda nie przywiózł z tych zawodów medalu, ale jego start można z całą pewnością zaliczyć do udanych, tym bardziej że rywalizował z zawodnikami rok starszymi od siebie!  Przemysław Rojek startował w parze z Wojciechem Pilarzem w kategorii K2 1000 metrów. Reprezentanci Polski, aby wejść do finału, zaliczyli dwa wyścigi. W pierwszym zajęli drugie miejsce, które uprawniało ich do startu w wyścigu półfinałowym (tylko pierwsza osada pierwszym wyścigu autmatycznie uzyskiwała miejsce w finale A), a w drugim (półfinałowym) zajęli pierwsze miejsce, co automatycznie dawało im kwalifikację do finału. W wyścigu finałowym, mimo osiągnięcia znakomitego czasu, Polakom nie udało się wywalczyć medalu. Zajęli wysokie, 5 miejsce. O poziomie rywalizacji w tym wyścigu świadczyć może fakt, że zwycięska osada reprezentująca Francję (Nicolas Pouillaude i Steven Henry) miała czas 3:15,816 – znacznie lepszy od czasu złotych medalistów Mistrzostw Europy z ubiegłego roku (3:22,693 – tytuł ten wywalczyli wówczas Białorusini). Był to zarazem czas nieznacznie gorszy od aktualnego rekordu Europy z 2016 r. na tym dystansie (3:14,712 – osada z Wielkiej Brytanii).

Zachęcamy Was do kibicowania. Relacje na żywo z mistrzostw świata będą dostepne pod tym adresem: