› sport
09:14 / 26.06.2013

Już niedługo kolejna edycja Alleycata czyli jazdy rowerem na orientację

Już niedługo kolejna edycja Alleycata czyli jazdy rowerem na orientację

fot. na zdjęciu uczestnicy jednej z wcześniejszych edycji Alleycata

Już za 10 dni miłośników jazdy na rowerze czeka nie lada gratka. Każdy kto kocha jazdę na rowerze, niezależnie od tego czy ma go od wczoraj czy od kilkunastu lat, może wystartować w jeździe na orientację na terenie miasta Elbląg.

6 lipca – to tego dnia odbędzie się elbląski Alleycat. Tym razem będzie to już XXXVII edycja tych spotkań. Głównym zadaniem tego projektu jest czerpanie przyjemności z jazdy na rowerze, przy jednoczesnym sprawdzeniu swojej znajomości typografii miasta oraz aktywnym spędzeniu wolnego czasu.

Jak zawsze w zawodach udział może wziąć każdy kto posiada rower, niezależnie jak długo go posiada. Mogą to być osoby pełnoletnie i niepełnoletnie (za zgodą rodziców lub opiekunów). Wszyscy startują na własną odpowiedzialność. Zawody odbywają się na terenie Elbląga przy nieograniczonym ruchu drogowym. Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na adres e-mail: marek.kamm@umelblag.pl  lub osobiście w pokoju 5 Departamentu Sportu na ul. Czerwonego Krzyża 2. 

W przypadku  zgłoszenia  drogą e-mail podajemy w tytule zgłoszenia "ELBLĄSKI ALLEYCAT " oraz: imię, nazwisko i rok urodzenia. Można też podać pseudonim, który będzie umieszczony na szprychówce. W przypadku niepodania pseudonimu na szprychówce będzie umieszczone imię i nazwisko. Potwierdzeniem udziału w imprezie będzie zwrotny e-mail od organizatora z nadanym numerem startowym.

Termin zapisów upływa 2 lipca 2013 r. o godzinie 8.00. 

Po zakończeniu zapisów zostanie ogłoszona lista startowa na elbląskim forum rowerowym: http://www.rowerowe.elblag.pl/ oraz na stronie http://www.elblag.eu/.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy z zapisanych i obecnych na starcie uczestników otrzyma mapę Elbląga z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i pamiątkową szprychówkę.

Na mecie wśród uczestników zostaną rozlosowane za pomocą szprychówek nagrody w postaci: 
- Trzech zaproszeń wartości 50 zł każde do wykorzystania w Pizzerii Kaktus w Elblągu, ul. 1 Maja 17 do wykorzystania w terminie do 31.07.2013 r. 
- Dwóch książek Ryszarda Kowalskiego i Cezarego Wawrzyńskiego "100 lat żeglugi pasażerskiej Ostróda-Iława-Elbląg'' 
- Trzech pamięci przenośnych USB typu ,,pendrive''. Losowanie odbędzie się wśród zawodników obecnych na mecie o godzinie 14.30.

Wśród osób biorących faktyczny udział we wszystkich trzech (licząc z tą edycją)  pozostałych w tym roku do rozegrania Elbląskich Alleycatach zostanie w grudniu rozlosowany rower MTB ,,Turbo Elbląg''. Na mecie w Tawernie Tortuga dla wszystkich uczestników i kibiców będzie czekało pieczenie kiełbasek w ognisku na plaży.

Kolejność zdobywania punktów kontrolnych jest dowolna (scorelauf). Podstawową zasadą jest znalezienie WSZYSTKICH punktów kontrolnych i ich opisanie na karcie. Przyjazd na metę z ominięciem chociażby jednego punktu kontrolnego skutkuje dyskwalifikacją takiego zawodnika i nieklasyfikowaniem go.

Start na trasę 6 lipca 2013 r. o godzinie 12.00  z Placu Słowiańskiego.  Uczestnicy startują na wyraźny sygnał organizatora!

Zwycięzcą Alleycata zostanie ta osoba, która poprawnie opisze wszystkie punkty kontrolne i najszybciej przejedzie trasę wyścigu, a  kartę kontrolną wręczy sędziemu do ręki na mecie w Tawernie Tortuga,  ul. Bulwar Zygmunta Augusta (Terminal Żeglugi Gdańskiej). Kolejne miejsca będą przydzielane według zasady podanej powyżej, czyli ilość poprawnych odpowiedzi i czas przejazdu. Pomiar czasu jest dokonywany przez organizatora zegarkiem ręcznym.

Proszę pamiętać o posiadaniu długopisu. Długość trasy Alleycata to około 15 km.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%