› bieżące
11:08 / 07.12.2012

Już stoi! Największa choinka w Elblągu rozbłysła tysiącami światełek

Już stoi! Największa choinka w Elblągu rozbłysła tysiącami światełek

Okazała, piękna, bogato przyozdobiona - taka właśnie powinna być bożonarodzeniowa choinka. Wczoraj, tradycyjnie 6 grudnia o godz. 18.00, tuż przy Ratuszu Staromiejskim zabłysła największa choinka w Elblągu. Wydarzenie to przyciągnęło sporą grupę elblążan. Oficjalnie więc można powiedzieć, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. 

Świątecznemu akcentowi zapalenia bożonarodzeniowej dekoracji towarzyszył występ Chóru "Pro Musica" z Próchnika. Życzenia dla mieszkańców Elbląga, zdrowia, spełnienia marzeń przekazał wiceprezydent Elbląga Adam Witek.
 
Bożnoradzeniowe drzewko stojace na elbląskiej starówce jest w kształcie stożka i mierzy 10 metrów. - To wyjątkowa choinka - mówili przechodnie. W tym roku ozdabia ją ponad 27 tys. tipsów z igliwiem w kolorze zielonym i aż 200 bombek o średnicy 10 i 12 cm. Wieczorem zaś będzie ją rozświetlać prawie 6 tysięcy punktów świetlnych LED, 80 żarówek LED typu „STAR FLASH”, 26 elementów dekoracyjnych LED „Śnieżynki” o średnicy 70 cm, zaś na czubku konstrukcji znajdzie się dekoracyjna „Gwiazda” o wys. 50 cm. 
 
Wszyscy ci, którzy jeszcze nie widzieli elbląskiej choinki w swej świątecznej okazałości, zapraszamy do obejrzenia galerii.
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%