› sport
09:04 / 15.09.2015

Już w sobotę w Elblągu Finał Pucharu Europy Nordic Walking

Już w sobotę w Elblągu Finał Pucharu Europy Nordic Walking

fot. Mateusz Milanowski

19 września 2015 odbędzie się Finał największego cyklu Nordic Walking w Europie. Jednocześnie zawodnicy z Polski będą kolekcjonować punkty w prestiżowym Pucharze Polski. W Elblągu miłośnicy kijków zmierzą się na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów.

Polska Federacja Nordic Walking oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, organizatorzy imprezy, zapraszają wszystkich entuzjastów do wzięcia udziału w zawodach, które odbędą się na polanie w Parku Bażantarni przy ul. Sybiraków w Elblągu. Start na dystansie półmaratonu przewidziany jest na godzinę 10.00, zaś starty na krótszych dystansach odbędą się o godzinie 11.30. Rejestracja zawodników przebiega od 8.00 do 10.30 (9.30 dla półmaratonu). Podczas otwarcia, reprezentacja Chin zademonstruje „Nordic Walking performance” w strojach ludowych.

W trakcie Pucharu Europy będzie można skorzystać z licznych atrakcji:
- ze szkółki nordic walking, gdzie instruktorzy zademonstrują poprawne techniki marszu,
- w zawodach dziecięcych
- festynie sportowym dla dzieci i rodzin (gry i zabawy)
- strefy zabawy – dmuchańce i pokazy dla dzieci

W zawodach udział wezmą udział reprezentanci z Niemiec, Słowenii, Mołdawii, Chin, Australii, Rosji, Litwy, Ukrainy, Austrii. Tuz przed dekoracja nastąpi uroczyste podpisanie umowy zawiązania Europejskiej Organizacji New Walking. Umowę podpiszą przedstawiciele Polski, Niemiec i Słowenii.

Patronat Honorowy objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Konsul Honorowy Mołdawii.

Oczekujemy ponad 600 zawodników podczas wielkiego święta Nordic Walking.
Na sportowe emocje zaprasza Sponsor Główny Pucharu Polski Nordic Walking PKN Orlen,

Robert Brzeziński

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%