› sylwetki
14:53 / 15.11.2012

Już za miesiąc w Galerii El wystawa fotografii elblążanek 50+

Już za miesiąc w Galerii El wystawa fotografii elblążanek 50+

fot. Konrad Kosacz/Miłosz Kulawiak

Już bliżej niż dalej do wystawy fotograficznej ukazującej 50 sylwetek znanych i tych mniej znanych elblążanek „po pięćdziesiątce”, które zgodziły się wziąć udział w niecodziennym projekcie Galerii EL pn. „Galeria EL jest kobietą 50+”.  Uroczysty wernisaż fotografii, wieńczący obchody złotego jubileuszu Galerii EL odbędzie się 14 grudnia br. Oprócz fotograficznej odsłony, tego samego dnia będzie miał miejsce panel dyskusyjny z udziałem kobiet działających w Elblągu i na jego rzecz. Organizatorki i koordynatorki projektu są pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu bohaterek sesji fotograficznych. Elblążanki 50+ to wymarzony „materiał” do współpracy - mówią Marta Karaś i Beata Branicka z Galerii El.

Sesje fotograficzne pań w wykonaniu Konrada Kosacza i Miłosza Kulawiaka są już na finiszu. Do dziś udało się wykonać ponad 40  portretów. Elblążanki, mimo nawału zawodowych obowiązków i lekkiego onieśmielenia, chętnie stanęły przed obiektywem i udowodniły, że wiek modelki nie ma najmniejszego znaczenia. Bo o pięknie kobiety nie decyduje przecież  „PESEL”, ale szczery, promienny uśmiech.
 
- Zdjęcia poszczególnych Pań sukcesywnie publikowane są na blogu: kobiety50plus.blogspot.com. - mówi Marta Karaś, współkoordynatorka projektu Galeria EL jest kobietą 50+. - To właśnie tam prezentujemy ich sylwetki, dzielimy się wrażeniami z sesji zdjęciowych. Warto tam zajrzeć – przekonuje koordynatorka. Każdej z nich wykonano dwie  fotografie. Pierwsza z nich to właśnie portret, który widoczny jest na blogu, druga fotografia to portret „w szerszej perspektywie”, który ukazuje bohaterki w miejscach, w których czują się najlepiej, w ich „środowisku naturalnym”. Te portrety pokazane zostaną na wystawie 14 grudnia. Do tego czasu nie zostaną opublikowane. Są niespodzianką – wyjaśnia Marta Karaś.
 
Elbląg aktywnymi kobietami stoi
I to nie są przesadzone słowa.  Aktywnych pań w wieku 50+ jest w Elblągu tak dużo, że nawet nie przypuszczałyśmy, że będzie ich tak wiele – stwierdza Marta Karaś z Galerii EL. Prawda jest taka, że przy każdym spotkaniu – sesji, niejednokrotnie kobiety polecały nam spotkanie z kilkoma innymi, które znają, które są aktywne, twórcze, pełne energii i zapału do działania w różnych dziedzinach i do tego zajmują wysokie stanowiska  - dodaje.  
 
-Elblążanki 50+ to wymarzony „materiał” do współpracy – przyznają obie koordynatorki projektu Marta Karaś i Beata Branicka z Galerii EL. -Każde spotkanie to niesamowite doświadczenie i wielka inspiracja. Poznajemy kobiety pewne siebie i bez kompleksów w najlepszym znaczeniu tych słów. Kobiety, które imponują swoim doświadczeniem, konsekwencją, pasjami i ciągłą chęcią rozwoju, często mimo niełatwej życiowej sytuacji. -Każda z naszych pań jest pięknym przykładem kobiecości w najlepszym wydaniu – kobiecości dojrzałej – mówią obie koordynatorki. 
 
Owocem większości spotkań z kobietami biorących udział w projekcie, są krótkie wywiady  dotyczące ich życia zawodowego, sposobów spędzania wolnego czasu czy hobby. Pierwsze z nich opublikujemy niebawem na łamach  www.kobieta.elblag.net
 
Organizatorki projektu, nie zamierzają ograniczać się jedynie do wystawy zdjęć. Wydarzenie to zostanie połączone z panelem dyskusyjnym, który będzie poświęcony kobietom 50+, a służyć ma wymianie doświadczeń, spostrzeżeń, pomysłów i inspiracji do dalszego działania, bo zasadniczym celem tej wystawy jest ukazanie elblążankom, nie tylko tym po pięćdziesiątce, że każda z nich, jeśli tylko znajdzie pomysł na siebie i na swoje życie, może odnieść sukces – mniejszy lub większy. 
 
Honorowy patronat nad projektem „50+ Galeria jest Kobietą”, objęła Grażyna Kluge, Wiceprezydent Elbląga.
Partnerem medialnym projektu „50+ Galeria jest Kobietą” jest elbląska multiplatforma www.elblag.net 
7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Nie awanse, nie aspiracje, ale rodzina... - rozmowa z wiceprezydent Grażyną Kluge

16.11.2012 komentarzy 4

Rozpoczynamy prezentację i tym samym publikację wywiadów z elblążankami, które zgodziły się wziąć udział w projekcie Galerii El pn....