22:06 / 16.02.2020

Kacper Lewalski po raz kolejny pobił rekord Polski!

16 lutego 2020 r. Kacper Lewalski, reprezentujący MKS Truso Elbląg, zdobył złoty medal w biegu na 600 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce w Toruniu. Jednocześnie elblążanin pobił rekord Polski w kategorii juniorów poniżej 18 lat! Odtąd w biegu na dystansie 600 metrów wynosi on 1 minutę 20 sekund i 6 setnych sekundy  (1:20.06).

To najlepszy wynik na świecie w sezonie 2020 w kategorii junior młodszy

– poinformował Polski Związek  Lekkiej Atletyki.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu wyczyn Kacpra Lewalskiego, którego trenerem jest Czesław Nagy. Niecały miesiąc temu, 18 stycznia 2020 r., podczas Ogólnopolskiego Halowego Mityngu Lekkoatletycznego w Toruniu zawodnik MKS Truso ustanowił w kategorii juniora młodszego rekord Polski w biegu na dystansie... 600 metrów, osiągając wówczas czas 1:20.11 s.

To nie wszystkie znakomite rezultaty naszego niezwykle utalentowanego zawodnika w ostatnim okresie. 12 stycznia 2020 r. podczas Halowego Mityngu Lekkoatletycznego w Toruniu elblążanin ustanowił znakomity rekord życiowy w biegu na 1000 m – 2.29.30. To rewelacyjny rezultat, lepszy od wyniku, który osiągnął złoty medalista tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów. Przypomnijmy, że na tym dystansie złoty medal wywalczył Wiktor Jędrzejak, który przebiegł linię mety uzyskując czas 2:33.29. Drugie miejsce wywalczył Miłosz Citak (2:33.51), a trzecie Miłosz Wesołowski (2:35.38).

Wyniki Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Lekkiej Atletyce (16.02.2020)