› dzieci i rodzina
15:39 / 28.07.2013

Kamery są wszędzie. Monitoring w elbląskich przedszkolach walką z wandalizmem

Kamery są wszędzie. Monitoring w elbląskich przedszkolach walką z wandalizmem

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Jak informuje portal onet.pl, w siedmiu olsztyńskich przedszkolach zainstalowano monitoring zewnętrzny. Postanowiliśmy sprawdzić, czy elbląskie przedszkola zgłaszają potrzebę podobnego rozwiązania, i jakie są tego przyczyny.

Poniżej zamieściliśmy informację, w której Monika Borzdyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, przedstawia ilość kamer zainstalowanych obecnie na terenie przedszkoli.

Wyjaśnia również, dlaczego placówki decydują się na podłączenie monitoringu. 

W elbląskich przedszkolach zainstalowany jest monitoring antywłamaniowy, a ochronę budynku pełnią firmy zewnętrzne. Monitoring wizyjny zainstalowany jest w 4 przedszkolach:

1/ Przedszkolu nr 5, ul. Szańcowa 9

2/ Przedszkolu nr 21, ul. Wiejska 6

3/ Przedszkolu nr 24, ul. Brzechwy 5

4/ Przedszkolu nr 29, ul. Armii Ludowej 5A

Dyrektor Przedszkola nr 5 podjęła decyzję o zainstalowaniu monitoringu wizyjnego ze względu na częste dewastacje terenu przedszkolnego. Przedszkola Nr 21, 24 i 29 uczestniczyły w programie „Bezpieczne przestrzenie” realizowanym w latach 2011/2012, w ramach którego na terenie ogrodów przedszkolnych zamontowano nowoczesny sprzęt terenowy, a dla bezpieczeństwa kamery wizyjne.

Monitoring wizyjny w przedszkolach służy przede wszystkim zabezpieczeniu obiektu przedszkolnego i placu zabaw przed wandalizmem. Działania podjęte przez przedszkola w celu poprawy bezpieczeństwa nie ograniczają się do zainstalowania kamer i monitoringu. Tereny przedszkolne zostały odpowiednio przygotowane: usunięto zbędną zieleń, tak aby przestrzeń wokół przedszkola mogła być swobodnie monitorowana, zainstalowano oświetlenie i czujniki ruchu. W celu poprawy bezpieczeństwa i ochrony przed wandalizmem dyrektorzy przedszkoli współpracują ze służbami porządkowymi: policją, strażą miejską a także rodzicami i lokalnym środowiskiem.

Chcielibyśmy poznać opinie naszych czytelników. Czy w elbląskich przedszkolach istnieje potrzeba całodobowego monitorowania obiektów? Czy kamery powinny być zainstalowane również wewnątrz budynków placówek?

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%