› bieżące
12:50 / 13.11.2014

Kampania podczas Marszu Niepodległości w Elblągu

Kampania podczas Marszu Niepodległości w Elblągu

fot. Bartłomiej Ryś

11 listopada już dawno za nami, lecz warto wspomnieć o pewnym elemencie kampanii wyborczej, na którą zwrócili uwagę Czytelnicy naszej i konkurencyjnych gazet. Podczas Marszu Niepodległości, a właściwie na jego finał przy Ratuszu Staromiejskim, nad głowami uczestników zawisł... balon. A na balonie Edmund Szwed i "jedynki" z jego komitetu obywatelskiego.

Czytelnicy naszej gazety od razu zwrócili uwagę na ten fakt. Nie dziwi ich irytacja - podobny zabieg zastosowało PO podczas obchodów Wszystkich Świętych 1-go listopada. Wtedy, obok cmentarza Agrykola, stanął mobilny baner z podobiznami polityków.

Tym razem o krok za daleko posunął się sztab wyborczy Obywatelskiego Elbląga. Nad głowami tłumu, który zgodnie przemierzał ulice Elbląga z okazji Marszu Niepodległości, zawisł duży balon. Na nim nadrukowane podobizny "jedynek", czyli kandydatów na Radnych z poszczególnych okręgów oraz Edmund Szwed - kandydat na prezydenta z ramienia Obywatelskiego Elbląga.

Komentarz do całej sytuacji może być tylko jeden - szkoda, że w tak ważne święto dla wszystkich Polaków Obywatelski Elbląg nie powstrzymał się przed prowadzeniem kampanii. Naszym zdaniem - powinien to zrobić.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%