› bieżące
12:15 / 15.02.2017

Kandydat na skarbnika mieszka w Nowym Dworze Gdańskim

Kandydat na skarbnika mieszka w Nowym Dworze Gdańskim

fot. Marcin Mongiałło

Dziś komisja konkursowa z trzech osób rekomendowała Danutę Lesiak na kandydata na stanowisko skarbnika miasta. Protokół z wynikami został przekazany Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga. On tylko podejmie decyzję czy przedstawi tę kandydaturę Radzie Miejskiej, która ma prawo zdecydować o powołaniu. Poprzedni skarbnik odchodzi na emeryturę.

Zbigniew Pater, po ponad 22 latach pracy odchodzi na emeryturę. Został skarbnikiem 4 sierpnia 1994 roku. Nieprzerwanie pełni tę funkcję do dziś.

W marcu 2015 roku złożył rezygnację ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Miał jednak nadal pracować w Urzędzie Miejskim na stanowisku ds. analiz finansowych i długu publicznego. Nowym skarbnikiem miał zostać Henryk Gawroński, były radny PO, dr nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Wniosek prezydenta o jego powołaniu miał być głosowany przez radnych podczas sesji pod koniec marca 2015 roku. Nie doszło do tego, bowiem Witold Wróblewski, prezydent Elbląga wycofał uchwałę z porządku obrad.

Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko skarbnika, chociaż nie miał takiego obowiązku.

Komisja konkursowa z trzech osób rekomendowała Danutę Lesiak na kandydata na stanowisko skarbnika miasta. W tajnym głosowaniu padło na nią cztery głosy, na drugiego kandydata jeden głos, a na trzeciego żaden. Zwyciężczyni konkursu na kandydata na skarbnika jest mieszkanką Nowego Dworu Gdańskiego. Prowadziła biuro rachunkowe. Protokół z wynikami został przekazany Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga. On tylko podejmie decyzję czy przedstawi kandydaturę Radzie Miejskiej, która ma prawo zdecydować o powołaniu.

Kandydat na skarbnika musi mieć ukończone ekonomiczne studia magisterskie, ekonomiczne, wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej 3 – letniej praktyki w księgowości lub posiadanie wpisu do rejestru biegłych rewidentów. Obowiązuje go także znajomość przepisów ustaw, m. in. o finansach publicznych, o rachunkowości, o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych. Dodatkowym atutem przy ocenie kandydata będzie doświadczenie zawodowe w administracji samorządowej.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%