12:25 / 08.07.2019

Kąpiel w rzece Pasłęce zakończyła się w szpitalu

Kąpiel w rzece Pasłęce zakończyła się w szpitalu

fot. KP PSP w Braniewie

W niedzielę. 7 lipca 2019 roku około godz. 06:45 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy znajdują się w korycie rzeki Pasłęka.

Z informacji wynikało, że prawdopodobnie jeden z dwóch mężczyzn topi się w rzece w pobliżu mostu przy ulicy Przemysłowej w Braniewie. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dotarciu służb okazało się, że w odległości około 10 metrów od mostu w rzece znajduje się dwóch mężczyzn. Jeden z poszkodowanych znajdujących się w wodzie przytrzymywał drugiego mężczyznę chroniąc przed utonięciem.

Mundurowi wydobyli z wody obu mężczyzn, którzy po okryciu zostali przekazani dla załogi zespołu ratownictwa medycznego. Jeden z poszkodowanych z uwagi na wychłodzenie został przewieziony do szpitala.

Dodatkowo z uwagi na charakter zdarzenia braniewscy strażacy przystąpili do wodowania łodzi ratowniczej. Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności w pobliżu cieków i zbiorników wodnych oraz nie wchodzenie do wody w miejscach trudno dostępnych i nieznanych. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych udało się uratować kolejne życie ludzie.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%