› zapowiedzi
10:03 / 10.07.2019

„Kapitan” – jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej w DKF-ie (+ zwiastun)

„Kapitan” – jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej w DKF-ie (+ zwiastun)

W czwartek, 11 lipca o godz. 19:00 Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka. Tego dnia odbędzie się projekcja „Kapitana” – jednego z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Film opowiada prawdziwą historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur kapitana Luftwafe. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec...

Reżyseria: Robert Schwentke
Obsada: Max Hubbücher, Milan Puschel, Frederick Lau
Produkcja: Francja, Niemcy, Polska 2017
Czas: 118 min.

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl.

PS

Film jest polską koprodukcją, do której część zdjęć była kręcona na Dolnym Śląsku. Jednym z atutów filmu jest montaż Michała Czarneckiego („Amok”, „Karbala”, „Czas honoru”), nominowanego za swą pracę do Niemieckich Nagród Filmowych.

Zobacz zwiastun

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%