› zdrowie i uroda
15:04 / 12.10.2018

Karetka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w Elblągu

Karetka  od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w Elblągu

fot. WSZ w Elblągu

Dziś (12.10) Wojewódzki Szpital Zespolony wzbogacił się o nową karetkę  z inkubatorem do transportu noworodków i wcześniaków. Jerzy Owsiak przybył z nowym nabytkiem osobiście. 

Nowy ambulans  trafił dziś do Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Jego wartość to 800 tys. zł, ale pracownicy szpitala twierdzą, że jest bezcenny. Dzięki niemu będzie można uratować niejedno ludzie życie.   

Dziękujemy Fundacji WOŚP.
Dziękujemy wszystkim małym i dużym, którzy byli dziś z nami i wspólnie cieszyli się naszym SZCZĘŚCIEM 

- czytamy na Facebooku WSZ w Elblągu.

Ordynator oddziału lek. neonatolog Barbara Chomik bardzo się cieszy.

To wspaniała wiadomość. Karetka „N”, z której korzystaliśmy przez ostatnie lata, jest już bardzo wyeksploatowana, w ostatnim czasie coraz częściej zdarzały się jej awarie i usterki

- wyjaśniała pani ordynator. 


Jurek Owsiak, prezes Zarządu WOŚP dziękował wszystkim, którzy wspierają Orkiestrę w styczniowych Finałach. 

To właśnie dzięki nim możemy teraz wspierać polskie szpitale w tak potrzebny, nowoczesny sprzęt medyczny 

– powiedział Jurek Owsiak. 

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Fundacji zapewniała, że przekazany ambulans spełnia najwyższe współczesne standardy. 

Oprócz typowego wyposażenia w karetce znajduje się także specjalistyczny inkubator transportowy, który pozwoli szybko przewozić pacjentów, dla których każda minuta jest na wagę życia. Co więcej - dzięki przekazanemu pakietowi przeglądów i ubezpieczeń pierwsza lata eksploatacji pojazdu będą się wiązały jedynie z kosztami paliwa

- wyjaśniała   Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

Od początku działalności WOŚP do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu trafił już sprzęt medyczny o łącznej wartości 2,5 mln zł. Służy on ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych pacjentów głównie na Intensywnej Terapii Noworodka, ale także na Pediatrii czy Otolaryngologii.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%