11:30 / 15.05.2014

Karo sprawcą największej niespodzianki w PELA

Za nami kolejne mecze w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Największą niespodziankę w minionej kolejce sprawił zespół Karo, który ograł wicelidera Świat Kuchni 1:0.

W 14. kolejce PELA na pierwszy plan wysuwa się porażka wicelidera z niżej notowaną drużyną Karo. Dla drużyny Świat Kuchni była to dopiero druga porażka w obecnym sezonie. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po kwadransie gry i bramce strzelonej przez Łukasza Siemaszko, Karo prowadziło 1:0. Po przerwie wicelider starał się odmienić losy meczu, jednak mimo stwarzanych sytuacji, wynik nie uległ zmianie.

Stratę punktów przez Świat Kuchni wykorzystał prowadzący w tabeli zespół U-99, który tym razem zmierzył się z ostatnią drużyną ligi AFK. Zdecydowanym faworytem była drużyna U-99, dlatego mało kto spodziewał się innego wyniku, jak tylko zwycięstwa lidera. I faktycznie faworyci nie zawiedli, choć pierwsza połowa, wygrana 2:0, nie zapowiadała aż takiego pogromu. Lider rozstrzelał się dopiero po przerwie, kiedy to dołożył pięć kolejnych bramek. Rywale odpowiedzieli tylko raz, kiedy to bramkarza U-99 pokonał Mateusz Głowacki i mecz zakończył się wynikiem 7:1. Dzięki wysokiej wygranej, U-99 powiększyło przewagę nad wiceliderem do pięciu punktów.

Równie efektowne zwycięstwo zanotowała ekipa SR Retro pokonując Awatar aż 7:1. Także wynik tego meczu można uznać za sporą niespodziankę, zważywszy na to, że przed tym pojedynkiem SR Retro miało na swoim koncie zaledwie trzy wygrane, a obie ekipy w tabeli dzieliła różnica aż piętnastu punktów. O wygranej SR Retro w dużej mierze zadecydowała świetna forma strzelecka Daniela Cudzewskiego, który aż pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali. Po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Makowski i Radosław Bidziński. Awatar odpowiedział tylko jednym golem, którego z rzutu karnego strzelił Kamil Heidner.

Jednak w minionej kolejce najwyższą wygraną mogą pochwalić się zawodnicy PBG Jankowiak, którzy pokonali AKS Stokrotki aż 9:1. Pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, zwłaszcza w drugiej połowie, okazał się jednostronnym widowiskiem. W pierwszej odsłonie gra była wyrównana, choć więcej zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych zachowywali piłkarze PBG Jankowiak i to oni na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Druga połowa to już zdecydowana przewaga PBG Jankowiak, a spory udział w tak okazałym zwycięstwie miał Piotr Jakubiak, zdobywca aż pięciu bramek. Dwa trafienia dołożył Damian Kowalski, a po jednym Roman Olszewski i Piotr Światkowski. Dla Stokrotek honorowego gola strzelił Piotr Bałdyga.

W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się zespół U-99, który do tej pory zgromadził 39 punktów. O pięć punktów mniej ma ekipa Świat Kuchni, a trzecie miejsce zajmują Legioniści, którzy do tej pory zdobyli 30 punktów. Tabelę zamyka zespół AFK, który na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt.

Wyniki 14 kolejki:

Awatar – SR Retro 1:7 (4:0) Awatar: Kamil Heidner 1 bramka. SR Retro: Daniel Cudzewski 5, Tomasz Makowski 1, Radosław Bidziński 1.

U-99 – AFK 7:1 (2:0) U-99: Tomasz Bandurski 2, Andrzej Trochowski 1, Marcin Konieczki 1, Grzegorz Peret 1, Mirosław Negerski 1, Kamil Gagat 1. AFK: Mateusz Głowacki 1.

Legioniści – Blues 5:1 (1:0) Legioniści: Krzysztof Sztybor 3, Dawid Wandyk 2. Blues: Rafał Turulski 1.

PBG Jankowiak – AKS Stokrotki 9:1 (2:0) PBG Jankowiak: Piotr Jakubiak 5, Damian Kowalski 2, Roman Olszewski 1, Piotr Światkowski 1. AKS Stokrotki: Piotr Bałdyga 1.

Karo – Świat Kuchni 1:0 (1:0) Karo: Łukasz Siemaszko 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.